banner464

KARAMAN KAMU-SEN ANKARA’DA

Türkiye Kamu-Sen’in Ankara’da yaptığı ve Karaman Kamu-Sen Temsilcisi Ziya Hotamışlı’nın katıldığı basın açıklamasında “Artık Yeter” denildi.

KARAMAN KAMU-SEN ANKARA’DA

Türkiye Kamu-Sen’in Ankara’da yaptığı ve Karaman Kamu-Sen Temsilcisi Ziya Hotamışlı’nın katıldığı basın açıklamasında “Artık Yeter” denildi.

05 Aralık 2014 Cuma 16:51
481 Okunma
KARAMAN KAMU-SEN ANKARA’DA
Kamu-Sen Karaman Temsilcisi ve Türk Eğitim-Sen Karaman Şube Başkanı Ziya Hotamışlı ve üyeleri Ankara Abdi İpekçi Parkında yapılan Türkiye Kamu-Sen’in yaptığı basın açıklamasına katıldı. Hotamışlı’nın katıldığı basın açıklamasında, “2014 ve 2015 yılı maaş zamlarının belirlendiği toplu sözleşme görüşmelerinde sözde yetkili konfederasyon tarafından masada yüz üstü bırakıldın. Kanuna göre 30 gün sürmesi gereken toplu sözleşme görüşmeleri 7 gün içinde, hileli bir imza ile 2 toplantı sonunda bitirildi. Çünkü sözde memuru temsil eden Memur-Sen’in çok acelesi vardı. Hemen ‘Akil Adam’ plakasını taktı ve Türkiye turuna çıktı. Toplu sözleşme sonunda hiçbir ekonomik kazanım elde edilemedi ve kazanılmış hakkımız olan enflasyon farkı ödemesi dahi gasp edildi.Memur maaşlarına yapılan 123 TL, emekli maaşlarına yapılan 140 TL’lik net artış, tarihi başarı olarak yutturulmaya çalışıldı.123 liralık artış doğalgaza, elektriğe, suya, gıdaya yapılan zamlarla çoktan eridi, gitti. Ailenin zorunlu harcamaları 10 ayda tam 410 lira yükseldi, memur maaşı kuşa döndü. Bu haksızlıklara, hileli anlaşmalara, danışıklı dövüşlere, ahbap çavuş ilişkilerine ‘Artık Yeter’ deme vakti geldi” denildi.


Abdi İpekçi Parkında yapılan açıklamanın devamında şunlar söylendi: “Memuru ve emekliyi yok sayan, sorunlarımıza çare üretmeyen, bizleri bütün bir yıl boyunca 123 liraya mahkum eden ve 2015 ‘de de yüzde 3 artı yüzde 3 zammı reva görenlere karşı; memuruyla, emekli, dul ve yetimiyle tüm vatandaşlarımızın feryadını duyurmak için, Yurt-Kur çalışanlarının adeta köleliğine son vermek için, üniversite ve Yurt-Kur personelinin görevde yükselme ve özlük haklarının iyeleştirilmesi için, Eriyen maaşların telafisi için, artmayan nöbet ücretleri, fazla mesai ödemeleri, döner sermayeler, ek ders ücretleri, ek ödemeler, özel hizmet tazminatları, sosyal yardımlar nedeniyle oluşan mağduriyetlerin giderilmesi için, eğitim sistemimizi oyuncağa çevirenlere dur demek için, okullarımızın kömür ocakları gibi olmaması için, atanmayan 330 bin öğretmenin atanması için, memuru masada satıp, hırsızlık ve yolsuzluk bataklığına saplananları savunanlara dur demek için, her türlü taşeronlaşmaya, yağmaya, talana, yolsuzluğa dur demek için, sağlığımızla oynayanlara hayır demek için, 4/C ‘lilere, yardımcı hizmetlilere verilen sözlerin tutulması için, belli kesimlere verilen maaş zammının, bütün memurları kapsayacak şekilde genişletilmesi için, tam 1,4 milyar liraya saray inşa edip, Cumhurbaşkanlığına 200 milyon lira, milletvekili maaşlarına 1000 lira zam yapıp; bizlerden aldıkları vergileri, lojman kiralarını, yemek ücretini, kreş ücretini %10’un üzerinde artırıp, memurlara 123 lira zammı reva görenlere ‘’Dur!’’ demek için, mutlu memur- mutlu Türkiye demek için, ilkemiz hak, adalet, ehliyet, liyakat ve ahlak demek için, 2014 ve 2015 yıllarının şaibeli bir imzayla kurban edilmemesi için, yüzde 12 ek zam talebimizi haykıracağız.”

Son Güncelleme: 05.12.2014 16:52
Yorumlar