banner464

KARAMAN TEMA SAHA KOORDİNASYON TOPLANTISINA KATILDI

Gönüllülük odaklı bir halk hareketi olan TEMA Vakfı'nın her yıl düzenlediği Saha Koordinasyon Toplantısı İstanbul’da yapıldı. Karaman TEMA Vakfı İl Temsilciliği üyeleri de toplantıya katıldı.

KARAMAN TEMA SAHA KOORDİNASYON TOPLANTISINA KATILDI

Gönüllülük odaklı bir halk hareketi olan TEMA Vakfı'nın her yıl düzenlediği Saha Koordinasyon Toplantısı İstanbul’da yapıldı. Karaman TEMA Vakfı İl Temsilciliği üyeleri de toplantıya katıldı.

25 Ağustos 2015 Salı 10:27
388 Okunma
KARAMAN TEMA SAHA KOORDİNASYON TOPLANTISINA KATILDI
TEMA Vakfı'nın her yıl düzenlediği Saha Koordinasyon Toplantısı yapıldı. “Bu Topraklarda Umut Yeşertiyoruz” sloganı altında 20-23 Ağustos tarihleri arasında İstanbul’da buluşan 52 ilden 275 TEMA gönüllüsü, TEMA Vakfı Yönetim Kurulu üyeleri ve çalışanları geçen yıl (2014-2015) yapılan etkinlikleri değerlendirerek gelecek yılın (2016) planlarını belirledi. Toplantıya Karaman TEMA Vakfı İl Temsilciliği üyeleri de katıldı. Toplantıya; Karaman TEMA Vakfı İl Temsilci ve Yönetim Kurulu Üyesi Muttalip Yıldırım, Karaman TEMA Vakfı İl Temsilci Yardımcıları Halil Başkalkan ve Suzan Özpeynirci, Karaman TEMA Vakfı Ayrancı İlçe Sorumlusu Ahmet Boztaş, Karaman TEMA Vakfı Ermenek İlçe Sorumlusu Nurgül Koçdayı ve Karaman TEMA Vakfı Akçaşehir Belde sorumlusu Onur Karabacak ve Karaman Genç TEMA Vakfını gönüllü temsilen Tuğba Alasırt katıldı. 
Toprak Dede ve Yaprak Dede’den moral desteği
TEMA Vakfı Kurucu Onursal Başkanı ve Yaprak Dede A. Nihat Gökyiğit toplantıya ilk gününde katılarak, Kurucu Onursal Başkan ve Toprak Dede Hayrettin Karaca ise ikinci gün yapılan internet bağlantısı ile Türkiye'nin dört bir yanından gelen il, ilçe temsilcileri ve gönüllülerle buluştu.
Ataç: Gücümüzü gönüllülerimizden alıyoruz
Açılış konuşmasını yapan TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç, TEMA Vakfı'nın gücünü gönüllülerinden alan bir sivil toplum örgütü olduğunu hatırlatarak sözlerine başladı. Türkiye'de faaliyetlere gönüllü katılım seviyesinin düşük olduğuna dikkat çeken Ataç, "Buna rağmen geçtiğimiz yıl gönüllülerimizin katılımlarıyla yıllık bazda Vakfımızın gönüllü kazanımı rekorunu kırdık" dedi. Konuşmasında 2014 – 2015 faaliyet yılında hayata geçirilen projeler hakkında bilgiler aktaran Ataç, Vakfın gelecek yılki genel hedeflerini gönüllülerle paylaştı. Bugüne kadar yapılan çalışmalarda gönüllülerin desteğinin çok önemli olduğunu belirten Ataç, tüm gönüllülere katkıları için teşekkür etti. 
Yeni katılan gönüllülere teşekkür
TEMA Vakfı temsilci ve gönüllü sorumlularının doğa koruma mücadelesinde kapasitelerinin gelişimine yönelik bilgiler verilen Saha Koordinasyon Toplantısı'nda yeni katılan gönüllülere özel tanışma töreni düzenlendi. Toplantıda belgesel gösterimi, proje panayırı, yılın fotoğrafı oylaması ve tekne gezisi ile gönüllülerin motivasyonu güçlendirildi. 
Prof. Dr. Acar Baltaş değerlerle yaşamayı anlattı
Prof. Dr. Acar Baltaş’ın "Değerlerle Yaşamak" başlıklı sunumu ise toplantıya katılanların büyük ilgisini çekti. Değerlerin hayattaki önemine değinen Prof. Dr. Baltaş, ortak değerlerin  bir kurum için de sürdürülebilir güvenilirlik ve itibar sağladığını anlattı.

                

Son Güncelleme: 25.08.2015 10:31
Yorumlar