banner464

Karaman Ticaret Borsası Birliğin 69. Genel Kuruluna Katıldı

Karaman Ticaret Borsası Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 69. Genel Kuruluna Katıldı

Karaman Ticaret Borsası Birliğin 69. Genel Kuruluna Katıldı

Karaman Ticaret Borsası Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 69. Genel Kuruluna Katıldı

05 Ağustos 2013 Pazartesi 15:57
552 Okunma
 Karaman Ticaret Borsası Birliğin 69. Genel Kuruluna Katıldı
 TOBB’un 69’uncu Genel Kurulu’nda M. Rifat Hisarcıklıoğlu TOBB Başkanlığına yeniden seçildi. TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'ndeki 69. Genel Kurul'da, Hisarcıklıoğlu, toplam 1734 delegenin imzasıyla aday gösterildi. Tek aday olarak seçimlere giren Hisarcıklıoğlu, geçerli oyların tamamını alarak 4 yıl süreyle TOBB Başkanı oldu.
Genel Kurul öncesinde TOBB’un Başkan Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde düzenlediği iftara, siyaset, iş dünyası ve sivil toplum kuruluşlarından çok sayıda kişi katıldı. İftar öncesinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Hükümet üyelerinin katıldığı, tüm Oda ve Borsa Başkanları ile delegelerin bir araya geldiği bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya ve sonrasında iftar yemeğine; Karaman Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Baştuğ, Meclis Başkanı Ekrem Çavaş, Birlik Delegeleri Nevzat Erkan, Hüseyin Yıldızbaş, Cafer Binici katıldı.

TOBB İkiz Kuleleri bahçesinde TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu'nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen iftarda ayrıca; TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in yanı sıra Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç ve Ali Babacan, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız da hazır bulundu. TOBB’un, 69. genel kurulu yoğun bir katılımla gerçekleşti.

365 oda ve borsa ile bin 734 delegenin ortak talebiyle TOBB başkanlığına yeniden aday gösterildiğini ifade eden Hisarcıklıoğlu, bir işi yaparken delegelerin gücünü hep hissettiğini söyledi. Bu nedenle seslerinin gür çıktığını ve bir başarı hikayesi yazdıklarını kaydeden Hisarcıklıoğlu, "Sizlerin desteği, benim en mutlu dayanağım oldu. Sizlerin bu denli takdirini, bu büyük sevgisini kazanabildiysem ne mutlu bana. Bu herkese nasip olmaz. Benim en büyük şansım böyle büyük bir aileye sahip olmak. Sizlerden aldığım destek ve cesaretle buradayım" diye konuştu.
Son Güncelleme: 06.08.2013 00:10
Yorumlar