banner464

KARAMAN’DAN DEĞER ÖDÜLLERİ YARIŞMASINDA TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ

Karaman Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Afiş Tasarım Dalında Türkiye Birincisi Oldu

KARAMAN’DAN DEĞER ÖDÜLLERİ YARIŞMASINDA TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ

Karaman Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Afiş Tasarım Dalında Türkiye Birincisi Oldu

24 Nisan 2015 Cuma 17:38
2084 Okunma
KARAMAN’DAN DEĞER ÖDÜLLERİ YARIŞMASINDA TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ
Milli Eğitim Bakanlığı ile Ensar Vakfı arasında  imzalanan Türkiye Değer Ödülleri Protokolü çerçevesinde gerçekleştirilen Yardımseverlik konulu Türkiye 4. Değer Ödülleri Yarışması sonuçlandı.Ortaokul ve Lise düzeyinde ilçe ve illerde kademeli olarak Değer Kategorisi ve Eser Kategorisinde Şiir, Resim, Hikaye, Afiş ve Kısa Film dallarında değerlendirmeler yapılarak, bu alanlarda her ilin birincileri Türkiye Finali değerlendirmesine alındı.  Değerler Eğitimi Merkezi’nin organizasyonuyla oluşturulan Türkiye Finali Seçici Kurulları, değerlendirme sürecini tamamlayarak dereceleri belirledi.Buna göre İlimizdeki Liseler arası Eser Kategorisi Afiş Tasarım Dalında İl Birincisi olan KaramanMerkez  Anadolu İmam Hatip Lisesi 11. Sınıf Öğrencisi Nisanur KILINÇ’ın eseri, yapılan değerlendirmeler sonucunda Türkiye Finalinde de Türkiye Birinciliğini elde etti.
               
Türkiye birincisi olan Nisanur KILINÇ; 11 Mayıs 2015 Pazartesi günü İstanbul’da düzenlenecek törenle ödülünü alacak.Ayrıca; okulu Karaman Anadolu İmam Hatip Lisesi de, başarılı öğrencilerine altın ve değişik hediyeler takdim etti.

Okul Müdürü Mehmet YALVAÇ; “ Öğrencilerimizde ve toplumda ahlakî değerler yönünden farkındalık oluşturmak, topluma ve kişiye yararlı olacak temel değerleri gündeme getirerek öğrencilerimize duygu kazandırmak, öğrencilerimizin sosyal ve duygusal gelişimini desteklemek, evrensel, milli ve manevi değerlere sahip olmanın kişinin kendisiyle barışık, mutlu ve başarılı bir karakter kazandırdığını fark ettirmek amaçlarına matuf, ülkemizden

binlerce öğrencimizin katılmış olduğu böyle büyük ve etkin bir organizasyonda öğrencimiz Nisanur KILINÇ’ ın Afiş Tasarım dalında Türkiye birinciliği elde etmesi,  okul olarak bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir.Bu, okulumuz adına güzel bir başarı ama biz okul olarak başarılarımızı her alanda sürekli hale getirmek istiyoruz. Eğitim kurumları olarak, akademik başarıyla birlikte öğrencilerimizi toplumsal sorunlara karşı da duyarlı hale getirebilmek için elimizden geleni yapmamız gerekiyor.


Öğrencilerimize destek veren tüm okul idarecilerimize, öğrencilerimizi yetiştiren öğretmenlerimize, öğrencimize rehberlik eden Burhan YEMİŞ hocamıza, ülkemizin kültür ve sanat cevherleri ile mücehhez olduğunu bizlere ispat eden değerli öğrencilerimize ve ailelerine teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum.’’ Dedi.

Son Güncelleme: 28.04.2015 15:41
Yorumlar