KMÜ ÖĞRENCİLERİ SAĞLIKLI YAŞLANMAK İÇİN İP ATLADI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) Sağlık Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen sağlıklı yaşlanma temalı etkinlikle öğrenciler hep birlikte ip atladı.

banner491
KMÜ ÖĞRENCİLERİ SAĞLIKLI YAŞLANMAK İÇİN İP ATLADI
banner567
Üniversite yerleşkesinde gerçekleştirilen ip atlama etkinliğine katılan yüzlerce öğrenci, yaklaşık bir saat süreyle hem spor yaptı hem eğlendi.

Konu hakkında açıklama yapan KMÜ Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Metin Sezer, organizasyona gösterilen ilgi ve katılımdan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Sağlıklı yaşlanmak için ip atla isimli organizasyonumuzda ip atlamak veya spor yapmak için özel salonlara ve pahalı aletlere ihtiyaç olmadığını göstermeyi amaçladık. Bu faaliyeti yaygınlaştırmak ve insanları spor yapmaya özendirmek için buradayız. Etkinliğimizi tamamladıktan sonra kullanmış olduğumuz ipleri ilkokul öğrencilerine ve çocuk esirgeme kurumlarındaki çocuklarımıza göndereceğiz.” dedi.

Etkinlik, öğrencilerin ellerindeki ipleri ortaya getirip bırakması ve hep bir ağızdan “Gençliğinde ip atla, yaşlılığında rahatla” sloganını söylemesinin ardından alkışlarla sona erdi.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2015, 23:26
banner559

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner535