banner464

Kutlu Doğum Haftası

Kutlu Doğum Haftası Mesajları

Kutlu Doğum Haftası

Kutlu Doğum Haftası Mesajları

16 Nisan 2016 Cumartesi 16:50
209 Okunma
Kutlu Doğum Haftası
Gazetemize ulaşan Kutlu Doğum Haftası Mesajları şu şekilde;

Karaman AK Parti Milletvekili Dr. Recep Şeker;

“Âlemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in dünyayı teşriflerinin yıldönümü olan yeni bir Kutlu Doğum Haftasına daha ulaşmanın huzur ve mutluluğunu yaşamaktayız.  

Diyanet İşleri Başkanlığımız, yüce dinimizin tevhid inancı ve vahdet anlayışına dikkat çekmek ve bu konuda bir bilinç oluşturmak amacıyla 2016 yılı Kutlu Doğum Haftasının temasını "Hz. Peygamber, Tevhid ve Vahdet" olarak belirlemiştir.

Tevhid inancının son elçisi Hz. Muhammed (S.A.V), Yüce Allah (C.C)’ın varlığını ve birliğini tüm insanlığa tebliğ etmiş, sadece Yüce Allah’a kul olmaya ve insanca bir yaşayışa davet etmiştir.

O’nun dünyamızı şereflendirmesi ile insanlığın önünde aydınlık bir devir açılmış,  Mekke’de yaktığı tevhit meşalesi her geçen gün yayılmış, nübüvveti ile karanlıklar, aydınlığa; zulüm, adalete; kin ve nefret, şefkat ve merhamete dönüşmüştür.

Bu gün dünyamızın içinde yaşadığı sıkıntılar ve buhranlar Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in getirdiği ilahi mesajının idraki ve vazettiği barış, sevgi, hoşgörü, merhamet ve adalet kavramlarının hakiki manada ihyası ile aşılacaktır.

Küfrün ve zulmün karşısında tek ses ve tek vücut olmak en önemli görevlerimizdendir. Bu da birbirimizin mezhebini, meşrebini, ırkını, dilini, coğrafyasını ve ideolojisini değil, İslam’ın tevhid ve vahdet anlayışını esas almakla mümkün olacaktır.  

Kutlu Doğum Haftası’nın başta ülkemiz olmak üzere bütün Müslümanların vahdetine, birliğine, dirliğine ve huzuruna vesile olmasını diler, cennet vatanımızın huzur ve mutluluğuna, aziz milletimizin birlik, beraberlik ve kardeşliğine ve bütün insanlığın kurtuluşuna vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ederim.” dedi. 

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan;

“Resulullah efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V), insanlığın karanlığa gömüldüğü bir zamanda, bütün insanlığı aydınlatmak ve bütün âlemlere rahmet olmak için gönderildi. O’nunla birlikte Kuran-ı Kerim ve Allah katında tek din olan İslam, insanoğlunun son ümidi ve kurtuluşunun vesilesi olmuştur. Bugün, asırlar boyunca İslam’ın sancaktarlığını yapan aziz Türk milletini parçalamak isteyenlerin oyunlarını O’nun sözü olan "Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır" diyerek bozmalı ve bir olduğumuzu bütün dünyaya göstermeliyiz. Güzel ahlak timsali olarak gönderilen o mübarek elçinin ahlakını rehber edinmek, biz müminler için büyük bir zorunluluktur. Her daim Hz. Muhammed (S.A.V) efendimizin yolunda olmak dileği ile âlemlere rahmet olarak gönderilen Resulullah Efendimizin dünyaya gelişlerinin 1445. yıldönümünün Karamanlı hemşerilerime, Türk Milletine ve bütün İslam Alemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum.”

İl Genel Meclis Başkanı Celalettin Güngörer;

”Yüce Milletimiz tarihi geçmişinde uzun yıllardan bu yana Peygamberimizin doğumunu büyük bir coşku ile kutlamıştır. Bütün bu merasimlerde Peygamberimiz anılmış ve onun her yönüyle anlatılmasına gayret gösterilmiştir. Bizler; iyiyi kötüden ayırt etmeyi, birbirimizi sevmeyi, paylaşmayı, yardımlaşmayı, ahlakın güzelliklerini, dürüstlüğü, doğruluğu, erdemli bir davranışı, hoşgörünün en mükemmelini, insana saygının en yücesini, şefkat ve merhametin sınır tanımayan boyutunu, adaletin en güzel tatbikatını, kısaca her şeyin en iyisini ve en güzelini, O Rahmet Peygamberinin tebliğ, tavsiye ve uygulamalarından öğrendik. Hayatımızı anlamlı kılan değerlerimizi, dünya ve ahiret dengesini, insan onuruna uyan yaşama sanatını bizlere hep o gösterdi. Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed’in doğum günü dolayısıyla idrak edilen Kutlu Doğum Haftası’nın; ülkemizden başlayarak İslam coğrafyasında ve tüm dünyada şefkat, sevgi, hoşgörü, adalet ve huzur ikliminin hâkim olmasına vesile olmasını diliyor, milletimizin ve tüm İslam Âlemi’nin Kutlu Doğum Haftası’nı tebrik ediyorum”
 
Yorumlar