banner464

Mahmut Arslan'dan Ak Parti'ye ziyaret

Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan AK Parti İl Başkanı Kerim Dereli'ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Mahmut Arslan'dan Ak Parti'ye ziyaret

Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan AK Parti İl Başkanı Kerim Dereli'ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

17 Kasım 2012 Cumartesi 15:48
871 Okunma
Mahmut Arslan'dan Ak Parti'ye ziyaret
Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan ziyarette yaptığı açıklamada;“Karaman bir medeniyet şehridir. Karaman’ın gücünün, potansiyelinin, tarihinin, görevinin Karaman coğrafi sınırlarının çok ötesinde olduğunu biliyoruz. O nedenle Karaman hem ülkemiz için, hem de bizim için önemli bir medeniyet merkezi. Nüfusu ve coğrafi yapısıyla kıyaslanmayacak büyük bir tarihi değeri ifade etmektedir. Karaman için ne yapılırsa az olduğunu düşünüyorum. Karaman’ın emek hareketi içerisinde çok potansiyeli olan işçi hareketinin özellikle sigortalı çalışan sayısının nüfusa oranla çok yüksek olduğunu biliyoruz. Çünkü Karaman’ın dışından buraya gelip çalışan çok sayıda emekçi var. Hak-İş açısından Karaman’a bu yönüyle baktığımızda sendikal mücadelemiz için önemli bir merkez olduğunu düşünüyoruz. Bu merkezde yeterli ve aktif bir şekilde sendikacılık yapma çabası içerisindeyiz. O nedenle uzun süre beklemekte kalan Öz-Gıda İş Sendikamızın faaliyetlerini yeniden başlattık. Yeni sendikalar kuruyoruz. Şuanda yeni sendikalar yasası yürürlüğe girdi. Hak-İş’in 13 tane sendikası var. Bu sayıyı 20 olacak şekilde planladık. Bazılarını kurduk, bazılarını kurmak üzereyiz. Her iş kolunda da Karaman’da sendika çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”dedi.

AK Parti İl Başkanı Kerim Dereli, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek;sendikal çalışmaların AK Parti iktidarı döneminde kendisini bulduğunu söyledi. “Ülkemizde sendikal çalışmalar AK Parti iktidarında kendisini buldu. Yıllar önce sendikalı olmak, aşırı uç partilerin üyesi olmakla aynı olarak değerlendirilirdi. Bu nedenle de sendikal faaliyetler emekçilerin menfaatlerini korumak yerine bir takım siyasi ve ideolojik görüşlerin menfaatlerini korumak maksadıyla yapılırdı. Halen ideolojik saplantılar altında siyasete hizmet amacıyla sendikacılık yapmaya çalışanlar da vardır. Ancak bilinmelidir ki sendikal faaliyet işçi olsun, memur olsun nerede ülkemizin gelişmesi için emek sarf eden çalışan varsa onların haklarını savunmak ve korumak için yapılmalıdır. AK Parti iktidarında görüyoruz ki sendikalara olan ilgi gün geçtikçe artmaktadır. Bunun en önemli sebeplerinden bir tanesi de partimizin sendikalılaşmaya gösterdiği önemdir. 2007 ve 2011 yıllarında yapılan Anayasa değişikliğinde ve ilgili kanunlarda yapılan değişiklikle sendikal faaliyetlerin alanı olabildiğince özgürleştirilmiştir. Ziyaret sonrası İl Başkanı Kerim Dereli, Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan'a Plaket takdim etti.Son Güncelleme: 17.11.2012 18:59
Yorumlar