banner464

Mevlid Kandili Mesajları

Sitemize ulaşan Mevlid Kandili Mesajları

Mevlid Kandili Mesajları

Sitemize ulaşan Mevlid Kandili Mesajları

11 Ocak 2014 Cumartesi 14:46
1298 Okunma
Mevlid Kandili Mesajları
Vali Murat Koca’nın Mevlid Kandili Mesajı

Vali Murat Koca, Mevlid Kandili Nedeniyle Kutlama Mesajı Yayınladı. Vali Koca yayınladığı mesajında; “ İnsanlığa rahmet olarak gönderilen ve insanlığın hayat ufkuna aydınlık bir dönem açan Peygamberimizin kutlu doğumunu bir kez daha birlik ve beraberlik duyguları içerisinde kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Peygamberimiz, Müslümanlar ve bütün insanlık için her bakımdan mükemmel bir örnek hayat sürmüş; ahlâkı, sevgiyi, şefkat ve merhameti, barış ve hoşgörüyü kendi yaşamında en belirgin bir şekilde insanlığa aktarmıştır.

İnsanlığın çok büyük sıkıntılar yaşadığı bir dönemde akıllara, kalplere, ruhlara hitap ederek, bütün dünyaya huzurun, barışın, kardeşliğin ve güzel ahlâkın hâkim olacağı manevi bir ortamı tebliğ etmiş, evrensel mesajlarıyla da insanların yolunu aydınlatmıştır.

Bugün insanlığın yaşadığı sorunları göz önüne getirdiğimizde, Peygamberimizin ortaya koyduğu ve örnek olarak yaşadığı; şefkat, merhamet, barış, hoşgörü, hak ve adalet gibi kavramların, insanlık için ne kadar önemli olduğu daha iyi anlaşılmaktadır. Bu nedenle, toplumun huzurunu, barışını, birlik ve beraberliğini sağlayacak böyle eşsiz fırsatları, anlamına uygun olarak en iyi şekilde değerlendirmeli, Peygamberimiz Hazreti Muhammed’in (SAV) şefaatine nail olmaya çalışmalıyız.

Bu vesileyle başta Karamanlı hemşehrilerim olmak üzere, tüm İslâm Âleminin Mevlid Kandillerini tebrik ediyor, dualarımızın kabul edildiği, huzurun, hoşgörünün ve barışın hâkim olduğu günler diliyorum.” dedi.


.................

BAŞKAN UĞURLU’NUN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

Karaman Belediye Başkanı Kâmil Uğurlu, başta Karamanlılar olmak üzere tüm İslam Âlemi’nin Mevlid Kandili’ni kutladı. Başkan Uğurlu yaptığı açıklamada; Peygamberimizi anlatan en güzel kavramların başında rahmetin geldiğini, insanların yüreklerindeki bu değeri harekete geçirmeleri gerektiğini belirterek mesajında şunlara değindi:

“Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) tüm insanlığa fazilet güneşi ve hidayet meşalesi olarak gönderilmiştir. İnsanlık için yepyeni bir gün doğmuş, aydınlık bir devir açılmıştır. Bu günün tüm hemşehrilerimiz için hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Birbirimizi sevmeyi, doğruluğu, hoşgörüyü, şefkat ve merhameti Peygamber efendimizin sünnetleriyle öğrenerek nesiller boyu devam ettirdik. Takip ettiğimiz geleneğin gücü ve bunun hala milletimizin gönlünde yaşaması, gelecek için bizleri umutlandırmaktadır.

Peygamber Efendimizin insanlığın huzur ve mutluluğunu esas alan çağrısına, bizler de geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımız ve gençlerimize sağlıklı bir şekilde aktarıp yaşatılması için üzerimize düşen görevi yerine getirmeliyiz. İşte Mevlid Kandili ve diğer mübarek gün ve geceler; bu çağrıyı gönlümüzde, zihnimizde, hayatımızda diri ve canlı tutmak adına fırsat günleridir. Bu günler toplumsal birlik ve beraberliğin, sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın arttığı günlerdir.
     
Sevgili Peygamberimizin dünyayı şereflendirmesinin yıldönümü olan Mevlid Kandili’nin bütün insanlığa rahmet ve huzur getirmesini Yüce Mevlâ’dan niyaz eder, hemşehrilerimizin ve bütün İslam Âlemi’nin Mevlid Kandili’ni tebrik ederim” dedi.


.................

 Ak Parti İl Başkanı  Kerim Dereli'nin Mevlid Kandili Mesajı;
Dereli mesajında;''Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hazreti Muhammed Aleyhisselam, insanlığa huzur ve mutluluk getirdi.  Bu nedenle Mevlit Kandili O'nun getirdiklerini anlamak için önemli bir fırsattır. Yüce Allah'ın rahmet kapılarını sonuna kadar açtığı bu gecede kendimiz, ailemiz ve çevremiz, şehrimiz, ülkemiz, İslam alemi ve tüm insanlık içinyapacağımız dualarla, huzurlu bir dünya için gönülden temennide bulunmalıyız”.
"Böylesine müstesna anlamlı ve mana dolu gün ve geceler aramızdaki dostluk kardeşlik ve yardımlaşma gibi asil duyguları güçlendiriyor. Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) tüm insanlığa fazilet güneşi ve hidayet meşalesi olarak gönderilmiştir. Sevgili Peygamberimizin gönderilişi, Yüce Allah'ın bütün insanlara en büyük nimetlerinden birisidir. İnsanlık için yepyeni bir gün doğmuş, aydınlık bir devir açılmıştı. Bu gecenin sabahı gerçekten de nurlu bir sabahtır. Peygamberimizi okumaya ve anlamaya, O'nun engin sevgi ve hoşgörüsüne, zarafetine, izzet ve keremine, her biri ayrı bir hakikat taşıyan sözlerine kısacası onun rehberliğine olan ihtiyacımız her zamankinden fazladır. Peygamberimizin dünyaya teşrif ettiği bu mübarek gecede, Mevla'nın sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden ve gönüllere umutla huzuru dolduran o yüce rahmetinden hepimizin faydalanmasını diler, tüm Karamanlıların mübarek Mevlid Kandilini tebrik eder, bu kutlu gün ve gecelerin hayırlar getirmesini yüce Mevla`dan niyaz ederim,''dedi.

                                                                                                                                
...................

Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Ahmet AKÇA'nın mevlid kandili mesajı;

Akça mesajında;''Birbirimizi sevmeyi, doğruluğu, hoşgörüyü, şefkat ve merhameti Peygamber efendimizin sünnetleriyle öğrenerek nesiller boyu devam ettirdik. Takip ettiğimiz geleneğin gücü ve bunun hala milletimizin gönlünde yaşaması, gelecek için bizleri umutlandırmaktadır.”
  
“Peygamber Efendimizin evrensel boyutu bulunan ve temelinde insanlığın huzur ve mutluluğunu esas alan çağrısının anlaşılması, geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımıza, gençlerimize sağlıklı bir şekilde aktarılması ve yaşatılması için üzerimize düşen görevi yerine getirmeliyiz. İşte Mevlid Kandili ve diğer mübarek gün ve geceler, bu çağrıyı gönlümüzde, zihnimizde, hayatımızda diri ve canlı tutmak adına fırsat günleridir. Bu günler toplumsal birlik ve beraberliğin, sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın arttığı günlerdir.
  Mevlid kandilinin bütün insanlığa rahmet ve huzur getirmesini Yüce Mevlâ’dan niyaz eder, hemşehrilerimizin ve bütün İslam âleminin Mevlid Kandilini tebrik ederim.”


....................

Ak Parti Karaman Belediye Başkan Adayı Ertuğrul Çalışkan'ın mevlid kandili mesajı;
Çalışkan mesajında;

''Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz’in doğumu vesilesiyle kutladığımız ve maddi manevi sayısız güzelliklerin yaşandığı bir Mevlid Kandili’ne daha kavuşmanın heyecan ve sevincinin hep birlikte yaşıyoruz.
 “Peygamber Efendimiz Hz Muhammed (SAV) hala dünyamızı, kalplerimizi ve ruhumuzu aydınlatmaya devam etmektedir. Mevlid Kandili, sevgili Peygamberimizin bizlere sunduğu bütün değerleri ve öğütlerini anlama ve yaşama bakımından çok önemli bir gündür. Böyle günleri ve geceleri vesile kabul ederek, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızı artırmalıyız.

Manevi hazların en yükseğe çıktığı böylesine güzel bir günde tüm hemşerilerimin ve İslam Alemi’nin Mevlid Kandili’ni en içten dileklerimle tebrik eder, ülkemize ve tüm insanlığa sağlık ve esenlikler getirmesini dilerim,” dedi.

....................


AK Parti Karaman İl Gençlik Kolları  Başkanı Ahmet Cemal Dinçay'ın kandil mesajı;
Dinçay mesajında;"Mevlid Kandili, İnsanlığa rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed (S.A.V)'in doğumu vesilesiyle kutladığımız müstesna zaman dilimlerinin başında gelmektedir. Barış, Sevgi ve Rahmet Peygamberi Hz. Muhammed (S.A.V) bu kutlu gecede dünyamızı şereflendirmiştir. Onun doğumu karanlık dünyamız için nurlu bir güneş olmuştur. O, İnsanların en hayırlısı idi, doğruluk timsali idi. Allah'ın (C.C) insanlar arasından seçtiği güzel ahlakıyla, engin hoşgörüsüyle, adaletiyle, merhametiyle, mütevazılığıyla bütün insanlığa kucak açan örnek bir şahsiyetti. O'nun yaşayışı, onun hadis-i şerifleri, onun sünneti sayesinde insanlığın önünde aydınlık bir devir başlamıştır. Mevlid Kandili, Peygamberimiz (S.A.V)'in yaşayışını, hadis-i şeriflerini, mesajlarını yeniden hatırlamak, yeniden düşünmek ve layıkıyla anlamak için bir fırsattır. Çünkü Peygamberimiz (SAV)'in ahlakı, erdemi ve yaşayış tarzı hayatımız boyunca bizlere örnek teşkil etmektedir. Ayrıca, böyle önemli gün ve geceler, manevi duygularımızı canlandıran, birlik, beraberlik ve kardeşliğin, hoşgörünün, paylaşmanın ve dayanışmanın hat safhaya çıktığı müstesna zaman dilimleridir.Bu duygu ve düşünceler içerisinde tüm Karamanlı hemşehrilerim ve İslam aleminin Mevlid Kandili'ni tebrik ediyor, sağlık, sıhhat ve huzur içerisinde, sevdikleriyle beraber nice kandiller geçirmelerini temenni ediyorum."..............


İSLAMSIZ SAADET OLMAZ
Saadet Partisi Karaman Belediye Başkan Adayı Şaban Şahin, mevlid kandili münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Şahin mesajında, huzur ve barış dolu bir dünyanın ancak Hz. Muhammed(sav)’in kutlu mesajında taşıdığı ilahi prensiplerle kurulabileceğini vurguladı. 

Hz. Muhammed(sav)’in doğumunun, zulmün yerine adaletin hakim olduğu bir dünyanın kurtuluş muştusu olduğunu kaydeden Şahin, “O’nun getirdiği ilahi mesaj sayesinde nefretin yerini sevgi, zulmün yerini adalet, sömürünün yerini kardeşlik, çatışmanın yerini dayanışma aldı. İnsanlık O’nun hayatını örnek aldığı, O’nun getirdiği ilahi prensiplere uyduğu ölçüde huzur buldu. O sadece İslam dünyasının değil bütün insanlığın saadetinin teminatıdır. Çünkü İslamsız Saadet mümkün değildir” dedi.

İnsanlığın maddi ve manevi felakete sürüklendiği,  en temel insani değerlerin hiçe sayıldığı bir dönem yaşandığını vurgulayan Şahin, şu değerlendirmeyi yaptı:

“İslamın ilahi prensiplerine her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olduğu açıktır. Bu gün İslam dünyası maalesef birbirinden kopuk ve parça parçadır. Bunun nedeni de güçlerini birlik olma ve güçlerini birleştirme noktasındaki zaafiyetlerinden kaynaklanmaktadır. Dilerim bu Mevlid Kandili’nde yapacağımız ibadet ve dualar İslam ümmetinin birleşmesine vesile olur. Bugün bize düşen ayrılıkları, kırgınlıkları bir kenara bırakmaktır. Bizi biz yapan ortak değerlerimizi güçlendirmektir. Öfkeleri, sevgiye, düşmanlıkları kardeşliğe dönüştürmektir. El birliği ile daha güzel bir Türkiye ve daha adil bir dünya için çalışmaktır. Peygamber Efendimizin güzel ahlakını, örnek hayatını ve eşsiz mücadelesini örnek almak insanlığın kurtuluş reçetesi olan İslamı hayatımıza hakim kılmaktır. Güçlünün değil hakkın hâkim olduğu bir dünya için gayret etmektir. Cenab-ı Hakk bizlere, İslam aleminin birlik ve beraberliğini sağlayacak, şuur, gayret ve gücü versin. 

Bu temenni ile Karamanlı kardeşlerimizin ve İslam âleminin Mevlid Kandilini kutluyor, bu mübarek günün barış ve huzurun hâkim olduğu bir dünyaya vesile olmasını diliyorum,''dedi.


...................

KTSO BAŞKANLARINDAN MEVLİD KANDİLİ KUTLAMA MESAJI

Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı M. Gökhan ALKAN ve Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa TOKTAY Mevlid Kandili dolayısıyla yayınladıkları mesajda;

"Mevlid Kandilinizi en içten dileklerimizle kutlar, ülkemize ve tüm insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini dileriz." dediler.
Son Güncelleme: 12.01.2014 15:14
Anahtar Kelimeler:
MesajlarıKandili2014Mevlid
Yorumlar