banner491

Milli Eğitim Bankayla Promosyonda Anlaştı

Uzun zamandır eğitim camiasının beklediği promosyon anlaşmasında sona gelinerek bankayla anlaşma imzalandı. Peki hangi bankayla anlaşıldı!

Milli Eğitim Bankayla Promosyonda Anlaştı

Uzun zamandır eğitim camiasının beklediği promosyon anlaşmasında sona gelinerek bankayla anlaşma imzalandı. Peki hangi bankayla anlaşıldı!

24 Şubat 2012 Cuma 18:54
8971 Okunma
Milli Eğitim Bankayla Promosyonda Anlaştı
banner516
İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve sendika yetkilileri Halk bankasıyla promosyonda anlaştı.

Promosyon anlaşmasında toplamda 1.550.000,00 TL  veren Halk Bankası ihaleyi kazandı. Yaklaşık 2000 personele karşılık verilen bu rakam ortalama kişi başına 780 TL civarında düşmektedir. Ancak anlaşmada da imza altına alındığı gibi paranın %5 lik bir kısmı aracı bir hesapta bloke edilerek ilimize yeni tayin olan personele  aktarılacağı tutanakla kayıt altına alınmıştır.  Bu %5 lik bloke paradan sonra geriye 740 TL civarında kalan promosyon ücreti  peşin olarak anlaşma yapılan Halk Bankası tarafından personelin hesabına yatırılacaktır.

Promosyon ücretlerinin ise mart ayının sonuna ya da nisan ayının ilk haftasına yetiştirlmeye çalışarak, çalışanların hesabına aktarılacağı öğrenilmiştir.

Yetkililerin imza altına aldığı tutanak.

TUTANAK

20.02.2012 tarihinde yapılan ve Milli Eğitim Müdürlüğü ilköğretim Okulları, Anaokulları, ve diğer liselerin maaş anlaşmaları ve personellerin maaş ödemesini içeren promosyon ihalesine ilişkin aşağıdaki kararlar alınmıştır

1-İnternet ve atm üzerinden yapılan tüm bankacılık iş ve işlemleri için ücret alınmayacağına.

2-İlimize gelen personele sözleşmede kalan promosyon süresi kadar ödeme yapılmak üzere promosyonun alındığı toplam tutarının %5 i bloke edilerek banka nezdinde açılan aracı hesapta tutulmasına,

3-Promosyon dağıtılan bütün personelden taahhütname alınarak giden personelin gittiği aydan itibaren kalan süre için promosyonun iadesi personelden banka tarafından sağlanacaktır. Tahsil edilen tutar banka tarafından %5lik tutarın bulunduğu aracı hesaba aktarılmasına,

4-Gelen personele bu aracı hesaptan promosyon sonuna kadar kalan süre için ödeme yapılmasına,

5-Sözleşmenin bittiği ayda söz konusu aracı hesapta para kalması halinde o ay maaş ödenen personele dağıtılmasına,

20.02.2012 Tarihinde yapılan promosyon ihalesinde 1.550.000,00 TL ile en yüksek teklifi veren Halk Bankasında kalmasına karar verilmiştir.

İş bu tutanak 24.02.2012 tarihinde imza altına alınmıştır.
Son Güncelleme: 25.02.2012 16:11
Yorumlar

banner512