banner464

Murat Koca Vergi Haftası’nı Kutladı

Vali Murat Koca, Vergi Haftası Nedeniyle Bir Kutlama Mesajı Yayınladı.

Murat Koca Vergi Haftası’nı Kutladı

Vali Murat Koca, Vergi Haftası Nedeniyle Bir Kutlama Mesajı Yayınladı.

23 Şubat 2015 Pazartesi 11:38
332 Okunma
Murat Koca Vergi Haftası’nı Kutladı
Vali Koca yayınladığı mesajında; “ Verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılması amacıyla her yıl Şubat ayının son haftası,1989 yılından bu yana geleneksel hale gelerek Vergi Haftası olarak kutlanmaktadır.

Vergi Haftası, toplumumuzun tüm kesimlerinde gereken vergi bilincinin oluşturulması ve vatandaşlarımızda vergi vermenin alışkanlık haline gelmesi amacıyla önemli bir görevi yerine getirmektedir. Vergi ödemek, bir ülkede yaşayan her vatandaşın en kutsal görevlerinden biridir. Devletin de bu vergilerden topladıklarıyla en iyi şekilde hizmet sunması,  vatandaşlarına karşı yerine getirmesi gereken en önemli görevlerden biridir.

Tüm kamu hizmetlerinin kaliteli, hızlı ve daha etkin bir şekilde vatandaşlarımızın hizmetine sunulması için Devletimizin gerekli olan başlıca gelir kaynağı şüphesiz vergi gelirleridir.

Vergi yükünün adil, dengeli bir şekilde dağılımını sağlamak için vatandaşlarımızın mükellefiyetle ilgili görevlerini tam ve zamanında yapmasının yanı sıra kayıtsız mükelleflere karşı da duyarlı olmaları gerekir. Toplumun tüm kesimlerine benimsetilerek vergiye gönüllü uyumun arttırılması ortak hedefimizdir.

Ülkemizin kalkınması, kamu hizmetlerinin vatandaşa daha etkin şekilde ulaşması ve gelecek nesillerin daha müreffeh bir ortamda yaşaması, ödenen vergiler ile sağlanacaktır.

Bu vesileyle vatandaşlarımızın Vergi Haftası’nı kutluyor, tüm kişi ve kuruluşlarımıza da, kazançlarının bir bölümünü vergi olarak ödemenin huzuru içinde, sağlıklı ve hayırlı bol kazançlı yıllar temenni ediyorum.” dedi.

 

Son Güncelleme: 23.02.2015 22:29
Yorumlar