banner464

“NOEL BABA SİNSİ BİR PROJENİN ÜRÜNÜDÜR”

SP Karaman Kadın Kolları Başkanı Şahin, yaptığı basın açıklamasında, “Ne tarihimizde, ne geleneklerimizde, ne inancımızda hiçbir yeri olmayan Noel Baba figürü sinsi ve kirli bir projenin ürünüdür” dedi.

“NOEL BABA SİNSİ BİR PROJENİN ÜRÜNÜDÜR”

SP Karaman Kadın Kolları Başkanı Şahin, yaptığı basın açıklamasında, “Ne tarihimizde, ne geleneklerimizde, ne inancımızda hiçbir yeri olmayan Noel Baba figürü sinsi ve kirli bir projenin ürünüdür” dedi.

30 Aralık 2014 Salı 12:33
693 Okunma
“NOEL BABA SİNSİ BİR PROJENİN ÜRÜNÜDÜR”
Saadet Partisi (SP) Karaman Kadın Kolları Başkanlığı “Yılbaşı Kutlamaları” ve “Noel Baba” hakkında basın açıklaması yaptı. Kuğulu Parkta yapılan açıklamada konuşan SP Karaman Kadın Kolları Başkanı Havva Şahin, “Milletleri millet yapan en önemli unsur, şüphesiz ki,  o milletin tarihi, inancı, kültürü ve ortak değerleridir. Bir millet kendi tarihine, kendi inancına, kendi kültür ve değerlerine sarıldığı ölçüde, sağlam bir gelecek inşa edebilir. Kendi milli ve manevi değerlerinden uzaklaştığı, kendi kültürüne yabancılaştığı takdirde ise sadece değerlerini değil bir gün özgürlüğünü kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalır.  Tarih bunun dramatik örnekleriyle doludur. Bu gerçekler ortadayken son yıllarda ülkemizde giderek artan bir şekilde Noel kutlaması çılgınlığı yaşanmaktadır. Sahte sevimliliği ve kırmızı pelerini ile ekranlarımızı, caddelerimizi, vitrinlerimizi işgal etmiş bir Noel Baba vardır. Saadet Partisi olarak Aziz Milletimize sesleniyoruz. Ne tarihimizde, ne geleneklerimizde, ne inancımızda hiçbir yeri olmayan Noel Baba figürü sinsi ve kirli bir projenin ürünüdür” dedi.

KİMLİSİZLEŞTİRME PROJESİ

Noel Baba’nın genç nesilleri kimliksizleştirme projesi olduğunu söyleyen Şahin, “Noel Baba, Müslümanları, kendi tarihine, kendi inancına, kendi kültürüne yabancılaştırma projesidir! Noel Baba, tıpkı adını “Aziz Valentin” den alan, uydurma “sevgililer günü” gibi, adını “Aziz Nikola”dan alan uydurma bir tüketim çılgınlığı projesidir. Noel Baba, Sömürgeci Batı’nın, silahla alamadığı toprakları, kültür işgaliyle ele geçirme projesidir. Nitekim bugün Akşemsettin’i, Şeyh Edebali’yi, Veysel Karani’yi bilmeyen binlerce evladımızın, Noel Baba’dan hediye bekler hale gelmesi bu yozlaşmanın bir sonucudur” şeklinde konuştu.

HAYVAN HAKLARI HAVARİLERİ SUS PUS OLDU

“Kurban bayramında hayvan hakları havarisi kesilenlerin, Noel’de kesilen hindiler karşısında sus pus olması bu yabancılaşmanın bir sonucudur” şeklinde konuşan Şahin şunları dile getirdi: “Bu sinsi oyuna dur demek ve gerçekleri görmek zorundayız. Noel Baba’nın sevimli yüzü, sahte bir maske, kırmızı pelerini ise kanlı bir örtüdür. O pelerinin altında emperyalizmin kirli dünyası vardır.  Afrika’da yiyecek ekmek, içecek su bulamadığı için ölen çocukların hayatı vardır. Filistinli, Suriyeli, Afganistanlı, binlerce yetimin feryadı vardır. Irak’ın, sömürülen petrolleri, Libya’nın yağmalanan zenginlikleri vardır.”

BU TOPRAKLARA KARŞI SORUMLULUĞUMUZDUR

“Saadet Partisi olarak aziz milletimize çağrıda bulunuyoruz” diyen Şahin, “Gelin bu kültür emperyalizmine karşı koyalım. Aslımıza, tarihimize, inancımıza sarılalım. Noel baba safsatalarıyla oyalanmak yerine, imanlı, inançlı, eğitimli, erdemli nesilleri yetiştirmenin mücadelesini verelim.  Bu bizim sadece çocuklarımıza karşı görevimiz değil aynı zamanda bu millete ve bu topraklara karşı sorumluluğumuzdur” diye belirtti.

ADEM DEMİREL

 

Son Güncelleme: 30.12.2014 12:34
Yorumlar