banner464

ŞAİR ŞAŞMA ÖDÜLE DOYMUYOR

Karamanlı şair ve yazar İbrahim Şaşma ulusal bazda düzenlenen birçok yarışmada derece alarak ödül kazanmaya devam ediyor.

ŞAİR ŞAŞMA ÖDÜLE DOYMUYOR

Karamanlı şair ve yazar İbrahim Şaşma ulusal bazda düzenlenen birçok yarışmada derece alarak ödül kazanmaya devam ediyor.

12 Mart 2015 Perşembe 13:34
877 Okunma
ŞAİR ŞAŞMA ÖDÜLE DOYMUYOR
Ülkede Türk şiirinin ödül rekortmeni olarak addedilen şair Şaşma son olarak Antalya Konyaaltı Belediyesinin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile düzenlemiş olduğu Kadın Öyküleri konulu öykü yarışmasında Duvarlar ve Duvarlar isimli öyküsü ile 102 eser arasından sıyrılarak mansiyon ödülüne layık görüldü. 


Şair Şaşma, Adana İlinin Sarıçam ilçesinde, Sarıçam Belediyesi  tarafından tertip edilen Portakal Çiçeği Edebiyat Ödülleri kapsamında hikaye dalında katılmış olduğu “Can Kırıkları” isimli eseri ile 253 eser arasında 3.lük ödülüne layık görüldü.  Şaşma’ya  4 Nisan’da Adana’da gerçekleştirilecek olan “Portakal Çiçeği Karnavalında” törenle ödülünün takdim edileceği bildirildi.

Şair Şaşma İstanbul Fazilet Eğitim Kurumları tarafından düzenlenen Sefer Ekşi 4. Kültür ve Sanat Ödülleri kapsamındaki Hikaye yarışmasında da Pusulasız Ağıtlar isimli eseri ile  Jüri Özel Ödülüne layık görülmüştür.  Şairimiz merkezi Ankara’da bulunan Telekomcular Derneği tarafından düzenlenen “PTT ve Türk Telekom Anıları”  konulu anı yarışmasında 164 eser arasında   “Alo Santral”  isimli eseriyle Mansiyon ödülüne layık görülmüştür.


Şair Şaşma yapmış olduğu açıklamada şair ve yazarlar yaşadıkları topraklara vefa borçludurlar. Ben de hem yürek sesimi duyurabilmenin, hem de Türk Dili ile dillenen Karaman ilini bir çok ilde ve çok değişik platformlarda  Türk Dili ile temsil edebilmenin onurunu yaşıyorum dedi.

Son Güncelleme: 12.03.2015 15:17
Yorumlar