banner464

Satranç’ta Dev Organizasyon Karaman’da

Şampiyona için yaklaşık 600 sporcu ile birlikte 1000’e yakın insan Karaman’a geliyor...

Satranç’ta Dev Organizasyon Karaman’da

Şampiyona için yaklaşık 600 sporcu ile birlikte 1000’e yakın insan Karaman’a geliyor...

17 Nisan 2013 Çarşamba 02:49
934 Okunma
Satranç’ta Dev Organizasyon Karaman’da
“Çocuk ve Gençler Türkiye Satranç Şampiyonası”na Karaman ev sahipliği yapacak..

19-24 Nisan’da yapılacak olan Şampiyona için yaklaşık 600 sporcu ile birlikte 1000’e yakın insan Karaman’a gelecek.


Türkiye Satranç Federasyonunca düzenlenen “Çocuk ve Gençler Türkiye Satranç Şampiyonası”na Karaman ev sahipliği yapacak.

Konu ile ilgili Türkiye Satranç Federasyonu Karaman İl Temsilcisi Mustafa Eroğlu yaptığı açıklamada; Federasyonun Çocuk ve Gençler Satranç Türkiye Şampiyonası Karaman’da yapılacağını, Şampiyona için 600 civarında sporcu ve beraberindekilerle birlikte yaklaşık bin kişinin Karaman’a gelmesinin beklendiğini belirtti.

Eroğlu; “Böyle büyük bir Organizasyona ev sahipliliği yapacak olmaktan mutluyuz. Yaklaşık bin kişi Karaman’da bir hafta süre ile kalacak.

Bu Şampiyona ile hem Karaman’ın tanıtımı yapılacak, hem de Karaman’ın bu tip organizasyonlarda ne kadar başarılı olduğunu gösterme fırsatını bulacağımıza inanıyorum.
19-24 Nisan’da yapılacak olan Şampiyona için Valimiz Sayın Murat Koca ve Belediye Başkanımız Sayın Dr. Kamil Uğurlu bize her türlü desteği vereceklerini belittiler ve bu konuda da verilecek destek için bugün Valilikte bir toplantı düzenlenecek.

Amacımız bu Şampiyonayı en iyi şekilde değerlendirerek yüz akı ile çıkmaktır ve bunu da el birliği ile yapacağımıza inanıyorum” dedi. 
Son Güncelleme: 17.04.2013 11:22
Yorumlar