banner464

Sitemize Ulaşan Kandil Mesajları

Berat Kandili nedeniyle sitemize ulaşan mesajlar

Sitemize Ulaşan Kandil Mesajları

Berat Kandili nedeniyle sitemize ulaşan mesajlar

12 Haziran 2014 Perşembe 13:01
651 Okunma
Sitemize Ulaşan Kandil Mesajları
Vali Murat Koca'nın Mesajı;

“Ramazan ayının müjdecisi olan kurtuluş, af ve arınma anlamlarına gelen Berat Kandili; Müslümanların, sınırsız af ve merhamet sahibi Yüce Allah'a sığınarak günahlardan arınma, ilahi lütuf ve bereketlere erişebilme fırsatını yakalayabilecekleri müstesna zaman dilimlerinden birisidir. Gönül dünyamızı temizleme ve yaşadığımız hayatı sorgulama fırsatı sunan Berat Kandili, her türlü kötü duygulardan, haksızlık ve adaletsizlikten, kin, nefret ve intikam duygularından arınmayı; Rabbimizin affediciliğine ve bağışlayıcılığına sığınmayı öğretmektedir. Bu mübarek gün ve geceler, insanların kendilerini ve yaptıklarını bir kez daha gözden geçirmesi ve sorumluluklarını hatırlaması bakımından bir fırsattır. 
Bu duygularla Karamanlı hemşehrilerimin ve tüm İslâm Âleminin Berat Kandilini tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin aramızdaki gönül bağlarını, birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmesini diliyorum.”


Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan'ın Mesajı;

"Kandiller, kulun yalvarış ve yakarışlarını Yüce Mevla'ya sunacağı ve O'nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut, huzur ve müjde gecesidir" dedi.
Başkan Çalışkan mesajının devamında ise; "Berat; zulmetten nura, esaretten hürriyete, günahtan sevaba yöneliş ve ulaşmanın adıdır. Bu kutlu gece Allah'ın kendisine kul olabilme şerefine ulaşan inananların beratına sebep olacak bir gecedir. Kardeşliğin, dostluğun, sevginin, barışın berata esas olduğu gecedir. 11 Ayın Sultanı Ramazan ayının habercisi olan Berat Kandili; Müslümanların, sınırsız af ve merhamet sahibi olan yüce Allah'a sığınarak günahlarından arındıkları, ilahi lütuf ve bereketlere eriştikleri müstesna zaman dilimlerinden birisidir. Hayatı daha yaşanabilir kılmak ve birbirimizin yükünü azaltmak için ailevi ve sosyal ilişkilerimizde sevgi, yardımlaşma, merhamet ve hoşgörüyü öne çıkaralım. Böyle feyizli ve Bereketli gecelerde anne ve babamızın hayır dualarını alalım ve çevremizle insani ilişkilerimizi daha da güçlendirelim. Bu vesile ile bütün İslam Aleminin Berat Kandilini tebrik ediyor, bu gecede yapılan duaların birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, tüm insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını Yüce Allah'tan niyaz ediyorum" dedi.

Ak Parti İl Başkanı Kerim Dereli'nin Mesajı

Rahmet, bereket ve bağışlama ayı olan Ramazan ayının müjdecisi Berat kandiline erişmenin mutluluğu içerisindeyiz.Bu gün ve geceler, dini ve toplumsal hayatımızda ilahi af, mağfiret ve rahmet temennilerinin zirveye ulaşması, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının da yoğun biçimde yaşanması gereken anlardır."Hemşehrilerimizin ve tüm teşkilat mensuplarımızın Rahmet, bereket ve bağışlama ayı olan Ramazan ayının müjdecisi Berat Kandilini kutluyor, insanlığın barış, huzur ve saadetine, bütün müminlerin affına vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum".

Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Akça'nın Mesajı

“Bu mübarek gecenin insanlığa sunduğu manevi iklimde beratımızı almamıza vesile olacak olan yüce rabbimizin ilahi mesajına kulak vermekle, efendimizin üstün ahlakını kendimize örnek almakla mümkün olacağının bilinci ile tutum ve davranışlarımızı yeniden gözden geçirmek için bir fırsattır. Rabbimize, nefsimize, neslimize ve bütün insanlığa karşı sorumlu olduğumuzun idraki içerisinde yaşadığımız hayatın geçici olduğunu, Allah katında kalıcı olanın iman ve yararlı işler olduğu şuuruyla her türlü dargınlık, kırgınlık, kin ve nefret yerine sevgi, şefkat, merhamet tohumlarını ekelim.Bu vesile ile hemşerilerimizin ve tüm islam aleminin Berat Kandilini kutlar hayırlara vesile olmasını dilerim”

Türk Eğitim-Sen Karaman Şube Başkanı Ziya Hotamışlı'nın Mesajı
''Türk-İslam aleminin bütün mübarek gecelerde olduğu gibi bu gecede de bilerek veya bilmeyerek yapılan günahlardan arınma gecesi olduğuna inanarak kıymeti ve fazileti yüksek şekilde Yaradan'a yakarışta bulunduğu bir kandil gecesini daha karşılamanın huzuru ve mutluluğu içerisindeyiz.
Günahların affına, bağışlanmanın vesile olmasına işaret edilen bu gece, temiz bir başlangıcın, günahsız bir kulun Allah katında tövbelerin kabul olduğu bir gecedir. Fitne ve fesadın, ayrılığın, kavganın ve her türlü kötülüğün kol gezdiği İslam alemi ve ülkemizde bu gece hürmetine sevginin, saygının, sabrın, itidalin ve birlik beraberliğin vücut bulmasına, kanayan yaraların, dökülen gözyaşının kaosun ve kargaşanın son bulmasına vesile olacağı inancını taşınmaktayız.
Bu mübarek gecede bütün İslam alemi, Yüce Allah'a yalvarmanın, tövbe etmenin, bir daha günah işlememenin yarışına gireceklerdir. Başta ülkemiz olmak üzere bütün İslam diyarlarında camiler dolup taşacak, Müslümanlar kurtuluşa ermenin, temize çıkmanın hazzını yaşayacaklardır. Bu vesile ile Berat Kandilinizi kutlar,dünyanın her yerinde açlık,işgal,zulüm,sömürü ve katliama maruz kalan din ve kan kardeşlerimizin uyanışına vesile olmasını dileriz,''dendi.

.............
Saadet Partisi Karaman İl Başkan Vekili Hüseyin Çoban Berat Gecesi Münasebetiyle Tebrik Mesajı Yayınladı.
 Çoban mesajında;
''11 ayın sultanı olan Ramazan ayının müjdecisi olan mübarek Berat gecesini idrak ediyoruz.
Rahmet ve mağfiret rüzgarlarının estiği, manevi iklimin doya doya teneffüs edildiği bu günler milletimizin ortak paydasıdır.
Kendimizi kurtarmak yetmez. Bir Müslüman olarak bütün insanlığı kurtarmakla mükellefiz.
Huzur, barış, refah ve adalet dolu bir saadet dünyasını kurmakla yükümlüyüz.
Hayra motor şerre fren olmalıyız.
Yanlışın yerine doğruyu, çirkinin yerine güzeli, kötünün yerine iyiyi, sömürünün yerine adaleti, kaosun yerine huzuru, kavganın yerine kardeşliği hakim kılmak için gece gündüz çalışmalıyız.
Biz aynı milletin evlatları, aynı bahçenin çiçekleriyiz. Farklılıklarımızı ayrılık nedeni değil, zenginlik unsuru olarak görmeliyiz.
Rahmet ve bereket rüzgarlarının gönüllere dolduğu bu müstesna gecede yapacağımız duaların, ülkemize, İslam alemine ve tüm insanlığa huzur ve barış getirmesini diliyorum.
Bu dua ve temenni ile başta Karamanlı hemşehrilerim olmak üzere tüm milletimizin ve İslam Âlemi’nin Berat Kandili’ni kutluyor, tüm insanlık için saadet dolu bir gelecek diliyorum,''dedi.

...............

BAŞKANLAR'DAN BERAT KANDİLİ MESAJI

Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı M. Gökhan ALKAN ve Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa TOKTAY Berat kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladılar. Yayınladıkları mesajda;

“Ramazan Ayının habercisi Mübarek Berat Kandili'ne erişmenin heyecan ve mutluluğunu yaşamaktayız. Böylesi mübarek gecelerde toplumsal sorumluluğumuzun da farkına vararak dayanışma ve yardımlaşma içinde birbirimizi severek birlikte yaşamanın yolu, hoşgörü, doğru ve gerçek anlayış, sabır, bütünlük, dostluk, kini ve nefreti sevgiye, bencilliği fedakarlığa dönüştürmek ve bütün güzellikleri birlikte paylaşmaktan geçer. Bu duygularla Berat Kandili’nin tüm dünyada barışın, kardeşliğin, sevginin, saygının hakimiyetine vesile olmasını diler; ülkemizin ve Türk İslam Aleminin mübarek gecesini tebrik ederiz." dediler.


.................

Sağlık-Sen Şube Başkanı İdris Güneş'in mesajı;''

Güneş mesajında;''Özümüze dönme ve kendimizi sorgulama, geçici olanla kalıcı olanı fark etme, kalp gözümüzü açma ve gönül dünyamızı temizleme fırsatı sunan Berat Kandiliniz mübarek olsun.
Berat Kandili, başta ülkemiz olmak üzere tüm İslam âleminin her türlü dertlerden ve sıkıntılardan bir an evvel kurtulmasına vesile olmasını, günah yüklerimizden berat etmiş olarak Ramazan-ı şerife girmeyi nasip etmesini Cenab-ı Mevla'dan niyaz ediyoruz.
Berat gecesi milletçe ve bütün âlem-i İslam olarak gerçek beraatımıza vesile olsun,''dedi.

 
Son Güncelleme: 12.06.2014 21:06
Yorumlar