banner464

Tam 1200 Metre Çapında!

Bu tehlike Karaman'ı da tehdit ediyor..

Tam 1200 Metre Çapında!

Bu tehlike Karaman'ı da tehdit ediyor..

01 Nisan 2016 Cuma 10:27
4580 Okunma
Tam 1200 Metre Çapında!
Konya'da korkutan dev çukur
Konya'nın Karapınar ilçesinde 64 metre çapında ve 30 metre derinliğinde obruk meydana geldi.

Reşadiye Mahallesi'ne 20 kilometre uzaklıktaki Çingir mevkisinde ortaya çıkan obruk, çevredekileri tedirgin etti.

 Bölgede koyun otlatan bir çobanın fark ettiği obruğun yerleşim yerine yakın bir yerde oluşması üzerine Karapınar Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü ekipleri, güvenlik tedbiri aldı.

Bölgede çiftçilik yapan İbrahim İşleker, gazetecilere yaptığı açıklamada, obruğun meydana geldiği alanda bin 200 metre çapında çatlak oluştuğunu söyledi.

 Obruğu hayvanlarını otlatan bir çobanın fark ettiğini aktaran İşleker, "Yol güzergahında da daha önce oluşmuş obruklar var. Burada geniş bir alanda çöküntü oluşmuş. Birkaç gün önce fark ettiğimiz obruğun bazı bölgelerinde derinliği görmemiz mümkün değil. Görüntüsü korku yaratıyor. Obruğun merada olması tehlikeyi önlemiş oluyor. Ekili tarlalarda da olabilirdi. Traktörde çalışan bir insan varken de yoldan araçlar geçişi sırasında da oluşabilirdi" diye konuştu.

Aynı coğrafi bölgede yer alan bu topraklar Karaman'ın arazilerini de yavaş yavaş tehdit etmeye başladı. İlimizde bu konuyla ilgili ne türlü çalışma yapıldığı ve hangi önlemlerin alındığı ya da planlandığı kamu oyu tarafından merak ediliyor.
Son Güncelleme: 04.04.2016 10:01
Yorumlar