banner464

Tüm Okullar Tatil Edildi!

Tüm Okullar Tatil Edildi!

Tüm Okullar Tatil Edildi!

Tüm Okullar Tatil Edildi!

02 Haziran 2015 Salı 17:54
4127 Okunma
Tüm Okullar Tatil Edildi!

 MEB'den yapılan açıklamaya göre, 8 Haziran Pazartesi günü ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi.

Yükseköğretim Kuruluda, 7 Haziran milletvekili seçimlerinde, öğrencilerin memleketlerinde oy kullanabilmelerine olanak sağlamak için, 5-9 Haziran'da üniversitelerin tatil edilmesine karar verdi.

OKULLARIN EĞİTİME HAZIRLANMASI İÇİN TATİL KARARI ALINDI

Herkesin merak ettiği bu sorunun cevabını önce Yükseköğretim Kurulu (YÖK), sonra Milli Eğitim Bakanlığı verdi. YÖK, 7 Haziran milletvekili seçimlerinde, öğrencilerin memleketlerinde oy kullanabilmelerine olanak sağlamak için, 5-9 Haziran'da üniversitelerin tatil edilmesine karar verdi. MEB yetkilileri akşam saatlerinde yaptıkları açıklamada seçimin ertesi günü yani 8 Haziran Pazartesi okulların tatil olduğunu açıkladı. Böylece 5,5 milyon üniversiteliden sonra 15 milyon öğrenci de tatil haberi ile sevindi.

YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Yavuz Atar imzasıyla üniversite rektörlüklerine gönderilen yazıda, "öğrencilerin kendi memleketlerinde anayasal ve demokratik seçime katılma haklarını kullanabilmeleri için 5-9 Haziran 2015 günlerine ders veya sınav konulmaması, konulmuşsa sınav takviminin buna göre değiştirilmesi" istendi.
Son Güncelleme: 02.06.2015 23:15
Yorumlar