banner464

Türk Kızılayı’ndan Konya Şeker’e Altın Madalya

Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı ve Karaman Milletvekili Recep Konuk’a Ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Verdi.

Türk Kızılayı’ndan Konya Şeker’e Altın Madalya

Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı ve Karaman Milletvekili Recep Konuk’a Ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Verdi.

28 Haziran 2015 Pazar 13:43
2258 Okunma
Türk Kızılayı’ndan Konya Şeker’e Altın Madalya
Türk Kızılayı’nın, Haliç Kongre Merkezi’nde bağışçıları için düzenlediği ‘Büyük Kalpler Buluşuyor’ temalı ödül töreni ve iftar programında Konya Şeker altın madalya ile ödüllendirildi. Ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden alan Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı ve Karaman Milletvekili Recep Konuk, aldığı altın madalyanın asıl sahibinin Türk çiftçisi olduğunu belirterek Konya Şeker ailesi olarak Türk Kızılayı’na bundan sonrada destek olmaya devam edeceklerini söyledi.

Türk Kızılayı Haliç Kongre Merkezi’nde bağışçıları için ‘Büyük Kalpler Buluşuyor’ temalı ödül töreni ve iftar programı düzenledi. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra etkinliğin ev sahibi Kızılay Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır başta olmak üzere çok sayıda siyaset, iş dünyası ve özel sektör temsilcileri de katıldı.

 İftar programının ardından ödül törenine geçildi. Ödüle layık görülen 126 Kızılay bağışçısına altın madalya takdim edildi. Törende konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türk Kızılayı'na katkı sunan herkese teşekkür ederek; "Kızılay'ın tutması gereken daha çok el, dokunması gereken daha çok hayat var. Keşke imkân olsa da dünyadaki tüm garipleri, mazlumları kucaklayabilsek. Bugün aramızda bulunan ve altın madalya ile ödüllendirilen hayırseverlerimize bağışçılarımıza şükranlarımızı sunuyorum. 1868 yılından beri Kızılay çatısı altında hizmet veren bu uğurda hayatlarını kaybeden herkese Allah’tan rahmet diliyorum. Kızılay’ın ve onu temsil eden şu kırmızı hilalin bizim milletin gönlünde çok önemli bir yeri var. Bu hilal ülkemizde yaşanan her afette, her mülteci akınında, yaşanan her önemli hadisede mazlumların gölgesine sığındıkları bir güven kapısı olmuştur. Kızılay’ın bu hilali artık sadece ülkemizde değil, dünyanın dört bir yanında umudun sembolü olarak dalgalanıyor. Hamdolsun Kızılay’ımız bu mücadelesinde artık yalnız değil. Hiç kimsenin ulaşamadığı, giremediği yerlerde Kızılay’ımızın bayrağının dalgalanıyor olması açıkçası bizi gururlandırıyor” dedi.

Gecede Konya Şeker’de Türk Kızılayı’na yaptığı bağışlar ve desteklerden dolayı ödüle layık görülenler arasındaydı. Konya Şeker adına ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden alan Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı ve Karaman Milletvekili Recep Konuk, alınan bu ödülün asıl sahibinin Türk çiftçisi olduğunu belirterek Konya Şeker ailesi olarak Türk Kızılayı’na bundan sonrada destek olmaya devam edeceklerini söyledi.

Son Güncelleme: 01.07.2015 02:30
Yorumlar