banner464

Ünlü ve Akça'dan Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

AK Parti Karaman İl Başkanı Nazmi Ünlü ve AK Parti Karaman Merkez İlçe Başkanı Ahmet Akça 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Ünlü ve Akça'dan Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

AK Parti Karaman İl Başkanı Nazmi Ünlü ve AK Parti Karaman Merkez İlçe Başkanı Ahmet Akça 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

09 Ocak 2015 Cuma 10:40
808 Okunma
 Ünlü ve Akça'dan Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı
Nazmi Ünlü'nün Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı; 
Medya, iletişimin temel taşlarından ve demokrasinin işlemesini sağlayan en önemli kurumlardan biridir. Bireylerin gerçekleri öğrenmesinde ve düşüncelerini ifade etmesinde etkili bir araç olan basın yayın organlarının gücü, haberleşme çağını yaşadığımız günümüzde daha çok hissedilmektedir.  Halkımızın bilgilendirilmesi, yönlendirilmesi ve eğitilmesi ancak basın kuruluşlarının duyarlılığıyla mümkün olacaktır.

Milletçe birlik, beraberlik, güven ve istikrarı korumak ve devam ettirmek, basın camiamızın önderliğinde hepimizin en önemli görevidir. Basın mensuplarımızın, her konuda yapıcı, toplumu doğru bilgilendirme amaçlı olarak, sorumluluk bilinciyle hareket edeceklerine ve başarılı olacaklarına inanıyorum. Onların başarısına zemin hazırlamak, şimdiye kadar olduğu gibi daima bizim önceliklerimizden olacaktır.

Bu vesileyle, büyük bir gayretle çalışan gazetecilerimize Karaman’a hizmetlerinden ötürü teşekkürlerimi sunuyor, görevlerini yaparken hayatlarını kaybeden basın çalışanlarını da rahmetle anıyorum.

Ahmet Akça'nın Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı;

Gazeteciliğin, kamuoyuna haber ve bilgi akışını objektif bir şekilde sağlamak, toplumsal sorunlar karşısında kamuoyu oluşturmak, demokrasinin güçlenmesi ve gelişmesine katkı sunmak gibi önemli bir misyonu vardır. 
Basın, toplumun aydınlatılmasında, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesinde çok önemli görevler ifa etmektedir.

Basın çalışanları ve gazete emekçileri çok güç şartlarda zaman zaman hayatlarını dahi riske atarak, habere ulaşmak ve topladığı haberleri en doğru, tarafsız ve en hızlı şekilde halka ulaştırmak için büyük gayret sarf etmektedirler.

Kamuoyunun aydınlatılması ve bilgilendirilmesi doğrultusunda, her şartta görevleri peşinde koşan, gazetecilik mesleğinin zor şartlarına rağmen mesai kavramı gözetmeksizin hizmet eden, basın sektöründe hizmet veren yerel ve ulusal basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, tüm basın mensuplarına görevlerinde başarılar diliyorum. 
                                                                                         
                                                                                  

Son Güncelleme: 11.01.2015 17:29
Yorumlar