banner464

VALİ KOCA’NIN MUHARREM AYI MESAJI

Karaman Vali Murat Koca, Muharrem Ayı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

VALİ KOCA’NIN MUHARREM AYI MESAJI

Karaman Vali Murat Koca, Muharrem Ayı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

14 Ekim 2015 Çarşamba 11:59
256 Okunma
VALİ KOCA’NIN MUHARREM AYI MESAJI
Vali Koca yayınladığı kutlama mesajında, “Haksızlık karşısında hiçbir zaman susmayan, adaletin ve doğruluğun yanından ayrılmayan, sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in torunu Hz. Hüseyin’in ve beraberindeki masum insanların Kerbela'da şehit edilişinin yıl dönümü olan Muharrem ayının ve Aşure gününün tüm İslam âlemi içinde tarihi ve kültürel olarak özel bir yeri bulunmaktadır.   
Bütün İslam dünyası bu günlerde Muharrem ayını idrak etmektedir. Önemli olayların yaşandığı Muharrem ayı, paylaşmanın, şükretmenin, bereketin adı olan aşure gününün bereketinin yanında; zulme boyun eğmeyen, adaletin ve doğruluğun yanından ayrılmayan Peygamberimizin sevgili torunu Hz. Hüseyin'in ve beraberindeki masum insanların Kerbela'da şehit edilmesi hüznünü de içerisinde barındırmaktadır.
Hz. Peygamberin (s.a.v.) sevgili torunu Hz. Hüseyin, nefret yerine sevginin, karanlık yerine aydınlığın hükümran olduğu büyük ahlâkıyla insanları birleştirmeye ve onlara doğru yolu göstermeye çalışmış bir insanlık abidesidir. Onun hayatı da şahadeti de hepimiz için sonsuza dek örnek teşkil edecektir.
Birliğimizin, beraberliğimizin ve kardeşlik duygularımızın daha da arttığı bu günlerde gözlerimizin daima barışa, doğruluğa, kardeşliğe bakması,   yüreğimizin sevgi, saygı ve hoşgörüyle atması gerekmektedir. 
Son zamanlarda birlik ve beraberliğimize, ülkemizin huzuruna kasteden menfur saldırıları şiddetle kınıyorum. Kaynağı, söylemi, amacı, adı ne olursa olsun, her türlü terör eyleminin ve terör örgütünün hep birlikte karşısında olmak mecburiyetindeyiz. Ümit ediyoruz ki yaşadığımız acı olayların halkımızın birlik ve beraberliğinin sağlamlaşmasına ve ülkemizin geleceği konusunda ortak kader inancımızın yaygınlaşmasına vesile olur. 
Bu duygularla Muharrem ayının birlik ve kardeşlik duygularının daha da gelişmesine ve dünya üzerinde barış ve mutluluk tohumlarının yeşermesine vesile olmasını diliyor; bereket ve feyzin, ihsan ve keremin coştuğu ve bollaştığı böylesine güzel bir aya girmenin sevinci ve mutluluğu ile tüm hemşehrilerimizin ve İslam âleminin Hicri Yılbaşını tebrik eder, hayırlara vesile olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

Son Güncelleme: 14.10.2015 11:59
Yorumlar