banner464

Vali Murat Koca’nın Gaziler Günü Mesajı

Vali Murat Koca 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Vali Murat Koca’nın Gaziler Günü Mesajı

Vali Murat Koca 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

18 Eylül 2014 Perşembe 18:59
481 Okunma
Vali Murat Koca’nın Gaziler Günü Mesajı
Vali Koca yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: “ 19 Eylül 1921 tarihinde, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mustafa Kemal Atatürk’e “Mareşal Rütbesi” ile  “Gazilik” unvanının verildiği günün yıldönümünü Gaziler Günü olarak kutlamaktayız.
Milletimiz, tarihin her döneminde tüm zorluklara karşı bağımsız yaşamayı, bağımsızlığın kanı ve canı pahasına korumayı ilke edinmiştir. Bu nedenle şehitlerimiz ve gazilerimiz bağımsızlığımızın, egemenliğimizin, ulusal birliğimizin ve Cumhuriyet’imizin onurlu sembolleridir.

19 Eylül’ün yurdumuzun her yerinde ‘Gaziler Günü’ olarak kutlanması, gönlümüzde yerleri her zaman farklı olan kahraman şehitlerimize, cesaret timsali gazilerimize karşı vefa borcumuzu bir nebze de olsa sunma imkânı vermiştir.

Vatanını canından aziz bilen, bağımsızlığımızın korunması, ülkenin her köşesinde huzur ve güvenliğin sağlanması için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan bir milletin evlatları olarak, gazilerimizin ve şehitlerimizin ailelerinin gururuna ortak oluyor, kederlerini yürekten paylaşıyoruz.

Şehitlerimizin ve gazilerimizin kutsal emanetine, nesilden nesile yaşatılan bir ruh ve anlayışla sahip çıkarak, çocuk ve gençlerimize daha güzel bir hayat, daha müreffeh bir ülke bırakmak için milletçe sarsılmaz bir irade ile çalışmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle Gaziler Gününü kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm aziz şehitlerimizi, ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle, şükranla anıyor, hayatta olan gazilerimize minnet, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi. 
Son Güncelleme: 20.09.2014 01:01
Yorumlar