banner464

YUNUS KOCA İÇİN GIYABİ CENAZE NAMAZI KILINDI

PKK'nın katlettiği AK Parti Diyarbakır Gençlik Kolları eski Başkanı Yunus Koca için 81 ilde gıyabi cenaze namazı kılındı.

YUNUS KOCA İÇİN GIYABİ CENAZE NAMAZI KILINDI

PKK'nın katlettiği AK Parti Diyarbakır Gençlik Kolları eski Başkanı Yunus Koca için 81 ilde gıyabi cenaze namazı kılındı.

01 Eylül 2015 Salı 15:03
355 Okunma
YUNUS KOCA İÇİN GIYABİ CENAZE NAMAZI KILINDI
iyarbakır'da eczanesine gelen teröristlerin ateş açması sonucu yaşamını yitiren AK Parti Gençlik Kolları eski Başkanı Yunus Koca, için AK Parti Karaman Gençlik Kolları Karaman'da gıyabi cenaze namazı organize etti. AK Parti Karaman İl Gençlik Kolları tarafından, uğradığı saldırı sonucu hayatını kaybeden Diyarbakır eski İl Gençlik Kolları Başkanı Yunus Koca için gıyabi cenaze namazı kılındı. D Aktekke camisinde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazına AK Parti Karaman İl Başkanı Nazmi Ünlü, AK Parti Karaman Merkez İlçe Başkanı Ahmet Akça, AK Parti Karaman İl Gençlik Kolları Başkanı Fatih Selek, Memur-sen Karaman İl Temsilcisi Yunus Özdemir  ve çok sayıda vatandaş katıldı. Cenaze töreninin ardından konuşan AK Parti Karaman İl Başkanı Nazmi Ünlü, PKK ile mücadeleye devam edileceğini söyleyerek, “Başkanımızın bu hassasiyetine teşekkür ediyorum. Diyarbakır İl Gençlik Kolları eski Başkanımız Yunus Koca’yı rahmetle anıyoruz. O bir şehit. Bütün şehitlerimiz gibi o da bize hüzün verdi. O da bir başka hüzün verdi bize. Orada ne silahı vardı ne bir düşmanlığı sadece Kürt, Türk ve bütün Türkiye’de ki milletimizin birliği beraberliği arzusuydu hedefiydi. Bunun için yazdı, bunun için mücadele etti, bunun için gayret gösterdi. Yiğit bir insandı. Allah mekanını cennet, makamını peygamber efendimize komşu eylesin.” dedi. 
BOYNUKALIN'DAN TAZİYE MESAJI
Öte yandan AK Parti Gençlik Kolları Abdurrahim Boynukalın, Yunus Koca için taziye mesajı yayınladı. Boynukalın mesajında, "Senin yazdıklarının üzerine koyacak bir şeyimiz yok Yunus. Rabbim bize, senin o büyük hayallerini gerçekleştirmeyi, memleketimizin her yerinde barışı, huzuru ve kardeşliği hâkim kılarak, sana kıyan insanlık düşmanlarını kahretmeyi nasip etsin. Rabbim bize senin gibi ismine yaraşır bir ömür yaşamayı nasip etsin kardeşim. Rabbim seni cennetine kabul etsin" ifadelerini kullandı.
Necati ERMİŞ


Son Güncelleme: 01.09.2015 15:04
Yorumlar