banner464

Yusuf Kaplan Karaman'a Geliyor

Bu Konferans kaçmaz..

Yusuf Kaplan Karaman'a Geliyor

Bu Konferans kaçmaz..

14 Ocak 2015 Çarşamba 23:55
1084 Okunma
Yusuf Kaplan Karaman'a Geliyor
 Karaman Memur-Sen Birimleri ve Karaman Eğitim Bir-Sen aracılığı ile 16 Ocak 2015 Cuma Günü Yunus Emre Konferans Salonunda saat 19:00 da Gazeteci-Yazar Yusuf Kaplan ''Maarif Anlayışımız ve Öncü Kuşak'' konulu konferans verecek. 

 Yusuf Kaplan Kimdir? ( Yusuf Kaplan Yaşam Öyküsü)

1964 yılında Şarkışla'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kayseri'de tamamladı. 1986 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Sahne ve Görüntü Sanatları Bölümü, Sinema-TV Ana Sanat Dalından mezun oldu. Üniversite öğreniminden sonra İngiltere'ye gitti. 1989 yılında M.E.B.'dan İngiltere'de "master+doktora" yapmak üzere burs kazandı.

1991 yılında East Angila Üniversitesi'nde "Story-Telling and Myth-Making Medium: Television" adlı master tezi hazırladı. 1992 yılının Nisan ayında Londra'da Londra Üniversitesi ve Middlesex Polytechnic'te Dr. Roy Armes'ın danışmanlığında doktara yaptı.

İlim ve Sanat, Yedi İklim, Kayıtlar, Kitap Dergisi, Girişim, İslam, Kadın ve Aile gibi dergilerle Zaman ve Milli Gazete gibi günlük gazetelerde çeşitli yazı, röportaj ve çevirileri yayımlandı.

Michel Foucault, Baudrillard, Milan Kundera, Umberto Eco ve John Berger gibi yazar ve düşünürlerden çeşitli çeviriler yaptı. Bir süre Yeni Şafak gazetesinin Genel Yayın Yönetmenliği'ni üstlendi. Ardından 3 yıl Umran Dergisi'ni yönetti. Halen Bilgi Üniversitesi'nde öğretim üyeliği yapmakta ve Yeni Şafak Gazetesi'nde yazmakta. 25 Şubat 2006'ya kadar TV5 Genel yayın Koordinatörlüğü yaptı, daha sonra TVNet'in kurucuları arasında yer aldı.
Son Güncelleme: 15.01.2015 21:48
Yorumlar