banner464

Zafer Bayramınız Kutlu Olsun

Vali Murat Koca 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı

Zafer Bayramınız Kutlu Olsun

Vali Murat Koca 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı

28 Ağustos 2013 Çarşamba 18:45
594 Okunma
Zafer Bayramınız Kutlu Olsun
Vali Koca yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: “Tarih boyunca tüm devletlerin kaderini tayin eden önemli dönüm noktaları vardır. Tarihe altın harflerle yazılan Kurtuluş Savaşı da yokluklar içindeki Türk Milleti'nin her tür zorluğa rağmen bağımsızlığa olan tutkusunun bir destanıdır.

19 Mayıs 1919'da başlayan İstiklâl mücadelemiz, 91 yıl önce, 30 Ağustos 1922'deki zaferle taçlanmıştır. Şüphesiz ki bu zafer; cesaret ve fedakârlığın, azim ve gayretin, tevekkül ve inancın zirvesidir.

Milletimiz bu zaferle, milli hâkimiyet, milli birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde, kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere, tüm mazlum halklara örnek teşkil edecek biçimde unutulmayacak bir ders vermiş; hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiştir.

Asırların mücadeleleri sonucunda kazanılmış olan kutlu vatan toprakları üzerinde, bağımsız ve onurlu bir şekilde var olabilmek için gösterilen üstün çaba, bugün bizim yolumuzu aydınlatan en önemli manevi kaynaklarımız arasındadır. 

Bu duygu ve düşüncelerimle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklâl mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm aziz şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi, minnet ve şükranla anıyor, bütün vatandaşlarımızın ve şanlı ordumuzun tüm mensuplarının, 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum”dedi.
Son Güncelleme: 29.08.2013 01:18
Yorumlar