banner464

Zirai Don Desteği İcmalleri Askıda

Karaman’da Nisan ayında meydana gelen zirai don olayından etkilenen çiftçilerin zararlarının karşılanması amacıyla Başbakanlık tarafından Karaman Valiliği hesabına 10 milyon TL gönderildi.

Zirai Don Desteği İcmalleri Askıda

Karaman’da Nisan ayında meydana gelen zirai don olayından etkilenen çiftçilerin zararlarının karşılanması amacıyla Başbakanlık tarafından Karaman Valiliği hesabına 10 milyon TL gönderildi.

13 Ağustos 2015 Perşembe 13:09
2167 Okunma
Zirai Don Desteği İcmalleri Askıda
Karaman’da Nisan ayında meydana gelen zirai don olayından etkilenen çiftçilerin zararlarının karşılanması amacıyla Başbakanlık tarafından Karaman Valiliği hesabına gönderilen 10 milyon TL ödeneğin Valiliğin 08.06.2015 tarihli “Ürünleri Dondan  Zarar Gören Üreticilere Yapılacak Ödemelere İlişkin Usul ve Esaslar Yönergesi” kapsamında dağıtımının yapılması ile ilgili tespit çalışmaları tamamlanmış olup, hazırlanan icmaller askıya çıkartıldı.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Baran Yavuz Yürekli; “İl Müdürlüğünün dondan zarar gören ve başvuru yapan çiftçilerin tespit edilmesi için yoğun bir çalışma yürüttüğünü belirterek, İl Müdürlüğümüz teknik ekiplerince ilgili meyve bahçelerinde gereken tespitler yapılmıştır. Meyve  bahçelerinin yerinde kontrol ve tespitlerine göre ödeme almaya hak kazanan üreticilerin müracaat ettikleri parseller bazında isimlerinin yer aldığı Askı İcmalleri 13 Ağustos 2015 Perşembe günü müracaat sahiplerinin ikamet adresleri olan Muhtarlıklarda, Belde Belediyelerinde, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ilan panosunda ve http://karaman.tarim.gov.tr internet sayfasında, Merkez Ziraat Odası Başkanlığında 7 (yedi) gün süre ile askıya çıkartılmıştır. İcmaller 19 Ağustos 2015 Çarşamba günü mesai bitimi olan 17:30’a kadar askıda kalacaktır dedi.

İl Müdür Vekili Yürekli: Çiftçilerimizin askı süresi içerisinde kimlik bilgileri, destekleme alanları ve banka İBAN numaralarını kontrol etmelerini ve varsa itirazlarını askı süresi içerisinde İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne dilekçe ile yapmaları gerektiğini belirterek   askı süresinin bitiminden sonra yapılacak itirazların değerlendirilmeyeceğini ifade etti

İl Müdürlüğümüze yapılan itirazlar askı süresinden sonra değerlendirilecek ve Karaman Merkez İlçe ve diğer ilçelere ait ödeme icmallerinin kesinleşmesinden sonra, ödeme almaya hak kazanan çiftçilerimin il genelindeki toplam alanı üzerinden dekar bazında tespit edilecek ödeme tutarları hak sahiplerinin banka hesaplarına aktarılacaktır” dedi.

 

Son Güncelleme: 13.08.2015 14:32
Yorumlar