banner464

Başkan Çalışkan: "Karaman'ı En İyi Noktaya Getireceğiz"

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan Kale Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen kahvaltı programında, merkeze bağlı mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Başkan Çalışkan: "Muhtarlarımızla birlikte kısa zaman içerisinde Karaman'ı hak ettiği yere taşıyacağız" dedi.

Başkan Çalışkan: "Karaman'ı En İyi Noktaya Getireceğiz"

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan Kale Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen kahvaltı programında, merkeze bağlı mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Başkan Çalışkan: "Muhtarlarımızla birlikte kısa zaman içerisinde Karaman'ı hak ettiği yere taşıyacağız" dedi.

29 Şubat 2016 Pazartesi 16:12
327 Okunma
Başkan Çalışkan: "Karaman'ı En İyi Noktaya Getireceğiz"

Düzenlenen programa Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, AK Parti İl Başkanı Nazmi Ünlü, İlçe Başkanı Ahmet Akça, Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Öngay, Belediye Meclis Üyeleri ve Mahalle Muhtarları katıldı. Programda bir konuşma yapan Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan: "Son yıllarda gerçekleştirilen yatırım ve hizmetlerle Karaman en parlak dönemlerinden birini yaşıyor. Bu yatırım ve hizmetlerin gerçekleşmesinde muhtarlarla olan sağlam diyaloğumuzun büyük katkısı var" dedi.
Başkan Ertuğrul Çalışkan, belediyenin ve kamunun gerçekleştirmekte olduğu yatırım ve hizmetleri anlattığı konuşmasında şunları kaydetti: "Şehrimiz gerek kamu yatırımları gerekse belediyemizin yatırım ve hizmetleri sayesinde önemli bir mesafe kat etmiş durumda. Karaman önümüzdeki bir kaç yıl içerisinde sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda bölgenin en gözde illerinden birisi olacak."

Çevre Yolu İkinci Etabı Önümüzdeki Günlerde İhale Edilecek
Çevre yolu çalışmaları hakkında bilgiler veren Başkan Çalışkan: "Çevre yolunda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Çalışmaların birinci etabı bu yıl içerisinde tamamlanarak trafiğe açılacak. İkinci etabı ise önümüzdeki günlerde ihale edilecek. Yeni çevre yolu ulaşıma büyük kalite getirecek. Diğer yandan sosyal ve ekonomik anlamda Karaman'a değer katacak" dedi.
Karaman'da Bugüne Kadar 230 Bin M2 Yeşil Alan Yapıldı,  Bu Rakam 2017'de 1 Milyon 130 Bin M2'ye Ulaşacak
Karaman Belediyesi'nin gerçekleştirdiği yeşil alan ve sosyal donatı projelerine de değinen Başkan Çalışkan: "Karaman’a kent tarihi boyunca yaklaşık 230 bin m2 yeşil alan yapılmış. Yeni yeşil alan projelerimizin tamamlandığında 2017 yılı itibari ile bu rakam 1 Milyon 130 Bin m2'ye ulaşacak. Vatandaşlarımızın yeşil alanlarıyla, sosyal donatılarıyla daha huzurlu ve kaliteli bir yaşam sürmeleri adına projelerimize yön veriyoruz" dedi.

56 Mahallede 2019'a Kadar Asfaltsız Kaldırımsız Hiç Bir Yol Kalmayacak
Mevsim şartlarının elverişli hale gelmesiyle birlikte asfaltlama ve kaldırım çalışmalarına hızlı bir şekilde devam edileceğini söyleyen Başkan Çalışkan: "Yeni aldığımız araç ve ekipmanlarımız sayesinde özellikle sıcak asfalt çalışmalarımızda hızımızı ikiye katladık. Bu yıl çalışma yapmak için bütün hazırlıklarımız tamam. Göreve geldiğimiz ilk günlerde söylediğimiz gibi bu dönem Karaman'a asfaltsız ve kaldırımsız hiçbir sokak, yol kalmayacak" dedi.
 
Yeni Ofislerini Muhtarlarımıza Teslim Ediyoruz, Her Muhtara Tablet Bilgisayar Hediye Ediyoruz
 “Karaman'da muhtarların daha iyi hizmet verebilmeleri için yapılan muhtarlık ofislerini bu hafta itibari ile muhtarlarımıza teslim edeceğiz" diyen Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan: "Modern muhtarlık ofislerinin sayısını artıracağız. Ayrıca 56 mahalle muhtarımıza önümüzdeki günlerde tablet bilgisayar hediye edeceğiz" dedi.

Yatırım ve Hizmetlerimiz Tüm Şehri Kapsıyor
"Şehrin geneline hizmet götürme gayretindeyiz" diyen Başkan Çalışkan: "Sadece belli bir bölgeye veya belli bir kesime hizmet götürme gibi bir anlayışımız yok. Gerçekleştirilen bütün hizmetlerimize bir bütün olarak bakıyoruz. Larende Mahallesi’nden Çeltek Mahallesi'ne, Bahçelievlerden Urgan Mahallesine, Üniversiteler Mahallesi’nden Hisar Mahallesi'ne kadar 56 mahallemizin 56'üne de aynı hızda ve kalitede hizmet götürme derdindeyiz. Bu noktada mahallelerimizin yapısal ve imarsal durumları ölçüsünde yapılabilecek hizmetin en kalitelisini yapma gayretindeyiz" dedi.
Ulaşım yatırımlarından, spor yatırımlarına, ekonomik yatırımlardan kamu yatırımlarına kadar birçok konuda detaylı bilgiler veren Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan: "Bugün burada bulunan şahsım Belediye Başkanı olarak, sizler mahalle muhtarları olarak milletimiz tarafından seçilmiş ve hizmet etmek için görevlendirilmiş kişileriz. Bu görevler bize önce Allah'ın sonra milletimizin bir emanetidir. Daha fazla çalışarak, daha fazla gayret ederek milletimizden aldığımız bu emaneti en iyi şekilde koruyacağız. Bu şehir için, bu millet için, birlik ve beraberlik içerisinde ‘Halka Hizmet Hakk'a Hizmet’ anlayışı ile çalışacağız. Davetimize icabet eden bütün mahalle muhtarlarımıza gönülden teşekkür ediyorum" dedi.
Programda konuşan Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Öngay ise: "Sayın belediye başkanımıza, mahallelerimize yaptığı hizmet ve yatırımlardan dolayı tüm muhtarlarımız adına teşekkür ediyorum" dedi.
 

Son Güncelleme: 01.03.2016 10:00
Anahtar Kelimeler:
KaramanKaraman Gündem
Yorumlar