Başkan Çalışkan: "Onlarla Aynı Mesai Paylaşmaktan Gurur Duyuyoruz"

Gerçekleştirdiği tüm hizmetlerinde engelli vatandaşları da düşünen Karaman Belediyesi, aynı zamanda engellilere iş imkânı da sunuyor. 

banner491
Başkan Çalışkan: "Onlarla Aynı Mesai Paylaşmaktan Gurur Duyuyoruz"
banner567

Aralarında tanınmış simalarında bulunduğu engelliler belediyenin hizmet binalarında çalışıyor.
Her fırsatta engelli vatandaşlara olan hassasiyetini dile getiren Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan: "Onların toplum içerisinde kendilerini yalnız hissetmemeleri, ailelerine yük olmamaları aynı zamanda aile ekonomilerinde destek olmalarını sağlamak amacıyla belediyemize bağlı birçok birimde engelli kardeşlerimize iş imkânı sunuyoruz. Engellerini göz önünde bulundurarak yapabilecekleri iş kollarında sorunsuz bir şekilde çalışabilme imkânını veriyoruz.
Son dönemde İş-Kur Müdürlüğü ile birlikte başlattığımız toplum yararına istihdam projeleri ile engelli kardeşlerimizin çalışmalarına olanak sağlıyoruz. Çalışan engelliler arasında vatandaşlarımız tarafından sevilen, toplumda sempatik tavırları ile dikkat çeken kardeşlerimiz de var. Onlarla birlikte aynı iş yerinde aynı mesaiyi paylaşmak bizler için gurur verici bir durum. Çünkü hepimiz birer engelli adayıyız. Her zaman dediğim gibi belediyecilik sadece yol, kaldırım, bina yapmaktan ibaret değildir. Belediyecilik toplumumuzu oluşturan bütün fertlerin yaşam kalitesini artıracak hizmetler gerçekleştirmeyi de gerektirir. Bizde bu bilinçle hareket ediyoruz" dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2016, 11:54
banner559

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner535