banner877

banner919

banner921

Son Dakika
banner722

Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Keleş: “Tedbirlere Uymak Gerekiyor”

Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Ekrem Keleş, koronavirüs tedbirleriyle ilgili, "Bu süreçte cuma namazına gitmemek gerekiyor. Tedbirlere uymak gerekiyor" dedi.

GÜNDEM 19.03.2020, 12:11
287
Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Keleş: “Tedbirlere Uymak Gerekiyor”
banner762

Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Ekrem Keleş, TRT Haber'de koronavirüs önlemleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

"BU TEDBİRE UYMAK GEREKİYOR"

Başkan Keleş; Peygamberimizin asırlar önce yapmış olduğu uygulama, herhangi bir yerde salgın bir hastalığın olduğu yerde kesinlikle bulunmamalı diye buyurmuştur. Ülkemizde birçok tedbirler alınıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı da aldı. Cuma namazına gelenler arasında enfeksiyon taşıyan, virüs taşıyanlar olabilir. Hatta kendileri farkında olmayabilir. Farkında olmadan başkasına virüs bulaştırabilir.

Kendi hayatını tehlikeye atmak değil yalnız, başkalarının hayatını da tehlikeye atmak demek. Burada kul hakkı devreye giriyor. Camilerimiz açık olacak, ezanlarımız okunacak. Cemaat olduğumuz zaman bütün bunlar hastalığın bulaşması için önemli bir zemin oluşturuyor. Burada kul ve kamu hakkı var. Kul ve kamu hakkından kaçınmamız gerekiyor.

Bazen 'öleceksem de camide öleyim' diyor. Cemaat hassasiyeti çok değerli. Böyle itirazlar geliyor. Ben şimdi şunu söylemek istiyorum, niyetleriyle o sevabı alıyorlar. Bu süreçte cuma namazına gitmemeleri gerekiyor. Bu bir tedbirdir. Bu tedbire uymak gerekiyor. Vazifemiz bu tedbire uymak" dedi.

Kaynak: trthaber.com

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 05 Aralık 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@