banner877

banner919

banner990

banner957

banner722

Gündem: “Öğretmenlik Meslek Kanunu İptal Edilmelidir” 

Eğitim Sen Karaman Şube Başkanı Lütfi Gündem basın açıklaması yaptı.

GÜNDEM 09.09.2022, 11:13 09.09.2022, 11:16
277
Gündem: “Öğretmenlik Meslek Kanunu İptal Edilmelidir” 
banner762

Gündem yaptığı açıklamasında; “Dün Ankara’da Milli Eğitim Bakanlığına itirazımızı yapmak istedik. Ancak ne kamu düzeniymiş ki, adım atmak, sendikamızın dışına çıkmak, bakanlığın önünde basın açıklaması yapmak, Kızılay’da yürümek kamu düzenini bozma sayıldı ve yüzlerce güvenlik güçleri tarafından ablukaya, baskıya ve şiddete maruz kaldık.

Buradan hareketle biz, bizim için çıkardığınızı söylediğiniz. Öğretmenlik Meslek Kanunu istemiyoruz. Öğretmenlerin kariyer basamaklarına ayrılmasını istemiyoruz. Eşit işe farklı ücret uygulamasını kabul etmiyoruz. Sınavın kaldırılarak Stajerliğin bir komisyon tarafından kaldırılmasını istemiyoruz. Bu meslek kanunu iptal edilmeli yeniden bizzat öğretmenlerin katıldığı yeni bir Meslek Kanunu hazırlanmalıdır.

Aksi takdirde eğitim çalışanları arasında dayanışma, dostluk, birleştiricilik gibi vb. kavramlar artık tarihin çöp sepetine atılacaktır. Öğretmenlik Meslek Kanunu bir tuzaktır. Daha önemli tuzaksa sınava öğretmenler olarak sınava girmeyi reddetmez isek yaşanacaktır. Bu tuzağı görmemiz gerekir.

Öğretmen yalvarmaz, Öğretmen boyun eğmez, Öğretmen el açmaz, Öğretmen ders verir” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 26 Kasım 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@