banner464

Karaman Eğitim Bir-Sen Tandoğandaydı

Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Yunus Özdemir Tandoğan’daki mitinge Karaman'dan Hak-İş ve Memur Sen üyeleriyle beraber katıldıklarını ifade etti.

Karaman Eğitim Bir-Sen Tandoğandaydı

Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Yunus Özdemir Tandoğan’daki mitinge Karaman'dan Hak-İş ve Memur Sen üyeleriyle beraber katıldıklarını ifade etti.

02 Mayıs 2012 Çarşamba 15:43
2472 Okunma
Karaman Eğitim Bir-Sen Tandoğandaydı
 Memur-Sen ve Hak-İş tarafından düzenlenen ortak 1 Mayıs kutlaması, Ankara Tandoğan Meydanı'nda yapıldı. On binlerce kişinin katıldığı mitingde, katılımcıların coşkusu dikkat çekerken, işçi ve memurların talepleri hep bir ağızdan haykırıldı. BİRLİK, MÜCADELE, DAYANIŞMA VE TALEPLERİMİZ İÇİN BURADAYIZ

Mitingde konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, 1 Mayıs'ta birlik, barış, kardeşlik, mücadele ve dayanışma için Tandoğan Meydanı'na geldiklerini söyleyerek, buradan Anadolu'nun dört bir yanında 1 Mayıs'ı kutlayan emekçileri selamladı. Dün itibariyle başlayan toplu sözleşme görüşmelerinde masaya güçlü bir şekilde oturmak için alanlara çıktıklarını söyleyen Gündoğdu, toplu sözleşme masasının 1 Mayıs'a denk gelmesinin ise çok önemli olduğunu ifade etti. Bugün çalışan memurların emekli olmamak için direndiklerini söyleyen Gündoğdu, "Birileri ömrünü bu ülkeye vakfetmiş çalışanlarımızın emekli olunca maaşlarının yarı yarıya düşmesini izah etsin. Emeklilerimize ekonomik sefaletten ve başkalarının eline bakmaktan kurtarmak için Memur-Sen olarak tüm ödemelerin emeklilik aylığının hesaplanmasında dikkate alınmasını, yani taban aylığa yansıtılmasını istiyor" diye konuştu. Toplu sözleşme taleplerine de değinen başkan Gündoğdu, taleplerinin dünyanın en çok büyüyen ikinci ekonomisi olan Türkiye ekonomisine göre mütevazi olduğunu söyleyerek, toplu sözleşme masasında 2012 yılı için yüzde 16, 2013 yılı için ise yüzde 14 zam istediklerini söyledi. Taban aylığa ise 2012'de 120 TL, 2013'de 80 TL seyyanen zam, öğretmenlere de 314 TL ek ödeme istediklerini söyleyen Gündoğdu, bu zamların emeklilere de yansıtılmasını talep ettiklerini ifade etti. Gündoğdu, ayrıca başörtülü kadınların başörtülü olarak seçilme ve kamuda görev yapma hakkına kavuşmasını beklediklerini, toplu sözleşmenin olmazsa olması grev hakkı ile memura siyaset hakkı istediklerini ifade etti. Gündoğdu, vesayeti, vesayetçi zihniyeti, vesayetin tetikçilerini, vesayetin bütün sorumlularını tarihin çöp sepetine götürecek demokratik, özgürlükçü, sivil ve millete ait yeni bir anayasa talebini tekrarladı.


Son Güncelleme: 02.05.2012 15:53
Yorumlar