banner464

Karaman Medyası İle Buluştular

Basın Yayın ve Basın İlan Konya Şube Müdürleri Karaman Medyası İle Buluştu

Karaman Medyası İle Buluştular

Basın Yayın ve Basın İlan Konya Şube Müdürleri Karaman Medyası İle Buluştu

15 Kasım 2013 Cuma 00:42
1270 Okunma
Karaman Medyası İle Buluştular
Kurum Müdürü; “Mesleki dayanışmada, yeni bir dönemin başlamasından büyük memnuniyet duyuyoruz.”
Basın İlan Kurumu ile Basın Yayın ve Enformasyon Kurumu Bölge Müdürleri Karaman’da medya kuruluşları ile buluştu.
Karaman Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ederek, Karaman’da medya mensupları ile bir araya gelen Basın Yayın ve Enformasyon Kurumu Konya İl Müdürü Tuncay Karabulut, Genel Müdürlük Şube Müdürü Necati Gökçelik ve Basın İlan Kurumu Konya Şube Müdürü Özden Konur, kurumsal yapı ve faaliyetler hakkında bilgiler verdi.

Karaman Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Hayrettin Aslan ile birlikte ziyarete gelen Şube Müdürleri, Karaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Küçükcicibıyık ile Yönetim Kurulu,  ajans temsilcileri ve Cemiyet üyesi medya temsilcisi tarafından karşılanan heyet Yerel basın ve sorunları ile ilgili görüş alışverişinde bulundular.
Basın Yayın ve Enformasyon Kurumu Konya İl Müdürü Tuncay Karabulut; “Bugün Karamanda sizleri ziyaret etme fırsatı bulduk. Öncelikle mutluluk duyduk. Basın Yayın ve Enformasyon Müdürlüğü olarak Yerel basının kuvvetlendirilmesi adına çalışmalarımıza başladık. Konya, Karaman ve Aksaray olmak üzere bölgemizde mesleki eğitim çalışmalarımıza başlayacağız.  Yakın zaman içinde Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi ile birlikte bazı çalışmalar yapacağız.
Yerel basın çalışanlarının hakları ve basın kartları ile ilgili düzenleme ve yönetmelikler gereği çalışmalar, gazetecilerin yurt dışı gezilere katılımlarını sağlayarak deneyim ve tecrübelerini artırma, gazeteciler arasında kaynaşma ve (DES), Devlet Enformasyon Sistemi takibi gibi çalışma ve faaliyetlerimizi artıracağız. Birlik ve beraberlik bizler için çok önemli. Genel Merkezimiz de şu an dinamik bir yapı ile yerel basında sorunların çözüme kavuşması noktasında çalışmalarını yoğunlaştırdı. Kurum olarak sizlerle mesleki dayanışmada yeni bir dönemin başlamasından büyük memnuniyet duyuyoruz." dedi.

Basın İlan Kurumu Konya Şube Müdürü Özden Konur ise; “Bilgi paylaşımını önemsiyoruz. İnternet Medyası ile ilgili düzenlemeleri de takip ediyor ve yasal sürecin kısa zaman içinde çıkmasını bekliyoruz.”dedi.
Karaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı, gazetemiz sahibi Ahmet Küçükcicibıyık da, Basın Yayın ve Basın İlan Kurumu bölge temsilcilerinin nezaket ziyareti ve Karaman medya çalışanları ile buluşmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek, yerel basınla ilgili mesleki eğitim çalışmalarını önemsediklerini ve birlikte çözüm yolu bulunmasında her türlü katkıya hazır olduklarını sözlerine ekleyerek ziyaret için yetkililere teşekkür etti.
Son Güncelleme: 15.11.2013 09:57
Yorumlar