banner464

Karaman’da Anadolu Gençlik Derneği‘nden Gıyabi Cenaze Namazı

Arakan, Mısır, Doğu Türkistan, Suriye, Gazze ve Tüm Müslümanlar için Gıyabi Cenaze Namazı kılındı

Karaman’da Anadolu Gençlik Derneği‘nden Gıyabi Cenaze Namazı

Arakan, Mısır, Doğu Türkistan, Suriye, Gazze ve Tüm Müslümanlar için Gıyabi Cenaze Namazı kılındı

22 Kasım 2013 Cuma 15:38
1091 Okunma
Aktekke Kent meydanında cuma namazı toplanan Anadolu Gençlik Derneği üyeleri ve vatandaşlar toplanarak Arakan, Mısır, Doğu Türkistan, Suriye , Gazze ve Tüm Müslümanlar için Gıyabi Cenaze Namazı kıldı.

Namaz sonrası Anadolu Gençlik Derneği Karaman Şube Başkanlığı yapmış olduğu açıklamada ;

‘’ Değerli Karaman’lı hemşehrilerimiz ve basınımızın güzide çalışanları ve ülkemizin olmazsa olmazı emniyet mensuplarımız . Ülkemizde ana haber bültenleri ve bu eksende kurgulanan bazı televizyon dizileri ile oluşturulan yapay gündemlerle , milyonlarca insan oyalanmaktadır . Ülkemizin düzlüğe çıkmasına , insanların gerçek problemlerinin çözülmesine zerre kadar bir katkısı olmayacak işlerle zihinler meşgul edilmektedir . Dünyanın değişik bölgelerinde veözellikle de İslam Coğrafyasında yaşanan acılar , yitirilen insanlar , akan kan ve dökülen gözyaşı gazetelerin dış haberler sayfasında kibrit kutusu kadar bir alanda sıradan haberler olarak verilmektedir .

İnsan olmanın bir gereği olarak üzerimizden eksik edemiyeceğimiz sorumluluklarımız vardır . Bugün İsrail yine Gazze’yi bombalıyorsa , Lübnan’da bir patlamada çok sayıda insan yaşamını yitiriyorsa , Irak’ta bombalı saldırılar rutine bağlanmışsa , Suriye’de masum insanların kanı dökülmeye devam ediyorsa , Yemen’de şiddet olayları yaşanıyorsa , Somali’de belirsizlik devam ediyorsa fındıkkabuğunu doldurmayan meseleleri gündem yapmak elbette bu olayların arkasındaki güçlerin işine yaramaktadır.

Tarihi ve olup bitenleri doğru okuduğumuzda yeryüzünde değişmez tek gündemin hak ile batılının mücadelesi olduğu görülecektir . Yeryüzünde herkez için adalet ve barış isteyenlere karşı , kuvveti , çoğunluğu , bir ırka mensup olamyı ya da çıkarı esas alarak hareket edenler ellerinde bulunan üstün teknoloji , kitle imha silahları , biyoljik ve kimyasal silahların desteği ile masum ve mazlum halkları sömürmeye , sömürüye , karşı direnenlerin ise kanlarını dökmeye devam etmektedir .

Arakan’da yapılan zulümler bitmiş değildir . Burma hükümetinin işlediği zulümlerden kaçan 4 milyon Müslüman Bangladeş-Burma sınırında elverişsiz koşullarda yaşam mücadelesi vermektedir .

Bangladeş’te hükümet tarafından halka karşı uygulanan baskılar şiddetli bir şekilde devam edtmektedir . Hak ve özgürlük talepleriyle meydanlara inen insanlara acımasızca müdahele edilmektedir . Çeçenistan’da Rus işgali devam etmektedir . İşbirlikçi yönetm tarafından Müslüman halka karşı uygulana baskılar son bulmuş değildir .

Mısır’da küresel güçlerin desteği ve oluru ile darbe yaparak yönetimi ele geçirenlerin sivillere , üniversite öğrencilerine , öğretim görevlilerine uyguladıkları terör devam etmektedir . Aynı darbeci yönetimin Gazze – Mısır sınırında Hüsnü Mübarek zamanında bile açık tutulabilen tünelleri tamamen kapatması ise İsrail ile olan bağlantılarını çok daha iyi göstermektedir .

İsrail’in son hava saldırılarında tavuk çiftliklerini ve Gazze alt yapısını hedef alması zaten kuşatma altında bulunan Müslümanları tamamen aç bırakarak , temiz içme suyundan mahrum bırakarak , ilkel koşullarda yavaş yavaş öldürmeye yöneliktir .

Çin Hükümeti , nükleer denemelerini Doğu Türkistan’da yapmaktadır . Müslümanların yaşadığı bu bölge milyonlarca insanın ve sonraki nesillerin sağlığı hiçe sayılarak nükleer bir çöplük haline getirilmiştir . Çin Hükümeti , Doğu Türkistan’da emeklilerin , 18 yaşından küçüklerin ve memurların camilere girmesi yasaklanmıştır . Küçük çocukalr beş-altı yaşlarında ailelerinden koparılıp İslam’a ve Müslümanlığa tamamen yabancı bir şekilde yetiştirilmektedir . Planlı bir şekilde Müslüman oranını azaltmaya yönelik göç dalgaları oluşturulmaktadır . Son üç ayda içerisinde 300 kadar Müslüman şehit edilmiştir .

Yeryüzünde ekini ve nesli ifsat ederek hükümdarlık peşinde koşan zorbalara karşı tüm insanlığın birlikte hareket etmesi gerekmektedir . Adına ırkçı emperyaliz dediğimiz bu güçler param parça ettikleri İslam coğrafyasının her bir ülkesinde kitle iletişim araçlarının da desteği ile müthiş bir dezanformasyon bombardımanı uygulanarak insanların olup bitenleri anlamasını engellemektedir . Hangi renkten ve ırktan olursa olsunlar tüm Müslümanlar tek bir millettirler . Müslümanların yaşadığı her coğrafya en az kalbimiz kadar ciğerimiz kadar bizimdir . Buralarda yaşanan acılara ve zulümlere karşı tavır almak ve orak bir bilinç oluşturmak en önemli görevimizdir .

Bizler Anadolu Gençlik Derneği Mensupları olarak insanın varlığına ve inancına , neslin devamlılığına , doğanın dengesine ve doğallığına kasteden her türlü yapılanmaya karşı mücadeleyi her daim tek ve öncelikli gündem yapmaya devam edeceğiz. Bu mücadele peygamberlerin , takipçilerin ve onurlu insanların mücadelesidir ve bu yol onların yoludur . Yüce Mevladan zalimler eliyle öldürülen , Müslümanlara şehadet yaşanan Müslümanlara da ve izan idrak temenni ederiz . ‘’ dedi

 

Son Güncelleme: 23.11.2013 23:02
Yorumlar