banner464

Karaman’ın Vergi Rekortmenleri

27. Vergi Haftası kapsamında 2014 yılında Karaman’da en yüksek vergi ödeyen mükelleflere teşekkür belgesi takdim edildi.

Karaman’ın Vergi Rekortmenleri

27. Vergi Haftası kapsamında 2014 yılında Karaman’da en yüksek vergi ödeyen mükelleflere teşekkür belgesi takdim edildi.

26 Şubat 2016 Cuma 16:57
3296 Okunma
Karaman’ın Vergi Rekortmenleri

Gelir Daire Başkanlığı tarafından Polisevi’nde düzenlenen programa, Karaman Valisi Murat Koca’nın yanı sıra daire müdürleri ve vergi ödeyen mükellefler katıldı.

2014 yılı gelirlerine göre, Karaman’da Kurumlar Vergisi yönünden birinci Bifa Bisküvi ve Gıda San A.Ş, ikinci Anı Bisküvi Gıda San.A.Ş, üçüncü Duru Bulgur Gıda San.A.Ş, dördüncü Biskot Bisküvi Gıda San.A.Ş, beşinci Modern Çikolata Gıda San.A.Ş, altıncı Şimşek Bisküvi Gıda San.A.Ş, yedinci Saray Bisküvi Gıda San.A.Ş, sekizinci Som Ambalaj Gıda San.A.Ş, dokuzuncu CHS Ambalaj San.Ltd.Şti, onuncu Karaman Yem ve Un Gıda A.Ş ve onbirinci Aygün İnşaat Ltd.Şti oldu.

2014 yılı gelirlerine göre, En Yüksek Gelir Vergisi Ödeyen mükellefler ise Vehbi Tayyar, Ramazan Şimşek, Erol Şimşek, Mehmet Ali Şimşek, Emrah Konukseven, Emrah Çoşkun, Necati Babaoğlu, Abdulkadir Aydın ve Mehmet Sandal oldu.

Vergi Haftası hakkında konuşma yapan Karaman Defterdarı İhsan Mintaş; “Devletin, toplumun ortak ihtiyaçlarını karşılamak üzere gerçekleştirdiği kamu hizmetlerinin en önemli kaynağını vergi gelirleri oluşturmaktadır. Ülkemizde de vergi gelirlerinin toplanması görevini Vergi Daireleri yerine getirmektedir. Defterdarlığımız, devletin gelir politikalarını adalet ve tarafsızlık içinde uygularken, mükelleflerin vergiye gönüllü uyumunu sağlamak ve mükellef haklarını gözeterek yüksek kalitede hizmet sunmak üzere; saydamlık, hesap verebilirlik, katılımcılık, verimlilik, etkinlik ve mükellef odaklılığı temel ilke edinmiş bir İdaredir. Çok hızlı değişen bir dünyada yaşıyoruz. Tüm alanlarda var olan ve giderek yoğunlaşan küresel rekabet, tüm ülkeler ve kamu/özel tüm kurumlar için değişen koşullara göre yeniden yapılanmayı, çalışma şekillerini önemli bir biçimde değiştirmelerini gerektiriyor. Bu değişim; kurumlarda, her düzeyde görev yapanların tam katılımını, müşteri odaklı olmayı ve sürekli iyileştirmeyi temel alan bir değişimdir. Bu değişim sürecini başarılı sürdürebilmenin en etkili yolu da, Kurumsal Mükemmelliği hedefleyen bir yönetimi anlayışının benimsenmesi ve yaşam felsefesine dönüştürülebilmesidir. Ana hedefimiz, kaliteli hizmetin, mükellef memnuniyetinin ve mükelleflerimizde vergiye gönüllü uyumun artması yoluyla vergi gelirlerinin artırılmasıdır.” Bilindiği üzere, her alanda gelişmiş, güçlü bir ülkeye ve refah düzeyi en üst seviyelerde olan bir topluma sahip olmanın en önemli gereklerinden biri, ekonomik kalkınmadır. Ekonomik kalkınmanın en temel gereklerinden biri ise kuşkusuz vergi gelirlerini sağlıklı bir yapıya kavuşturulmasıdır. Bu bağlamda, adil, etkin ve verimli bir vergi uygulaması ile sağlanacak kaynaklarla toplumumuza ve yarınki nesillere daha iyi bir gelecek sağlamak amacıyla üzerimize düşen görevi yerine getirmek için çalışmalarımıza ara vermeksizin devam edeceğimizi ve Defterdarlığımıza duyulan güven ve itibara layık olacağımızı belirtir, sağlık, başarı ve mutluluklar dilerim.” dedi.

Son Güncelleme: 27.02.2016 09:13
Yorumlar