banner647

Karayolları İşçileri Kimsesiz Kaldı

Karaman’da bulunan Karayolları 33.Şube Şefliğinde çalışan taşeronlar çaresiz günler geçiriyor.

banner491
Karayolları İşçileri Kimsesiz Kaldı
banner567

Kamuda taşeronun bitirilip kadroya geçirilmesi planlanırken karayollarında çalışan işçiler ihalelerinin farklı yapılmasından dolayı devlet kadrolarına geçemediler. Daha bu şoku üzerlerinden atamayan işçilerin bir de taşeron firması değişince olanlar oldu. Eski firmadan daha alacaklı olan işçiler, yeni firmanın da gazabına uğradı.

Karaman Gündem Gazetesine ulaşan işçiler, ihaleyi alan yeni firmanın sözleşmelerde maaş konusunda ve sosyal haklar konusunda hakkettiklerini vermediklerinden şikayet ettiler.

İşçiler, önceki firma ile asgari ücretin biraz üstünde maaş alırken, şimdi asgari ücret üzerinden sözleşme masasına oturdular.

Daha önceden servis imkanı varken şimdi onunda olmadığını söyleyen işçiler, “Asgari ücret 1600 TL, bunun servisi ve yemeğini de maaşın içine koyduğumuz zaman elimize geçen para daha da düşüyor. Biz bunu kabul etmezken, yeni firma başka işçiler almakla tehdit ediyor. Bizler eski alacaklarımızı ve yeni sözleşmede daha iyi imkanlar istiyoruz.” diyerek seslerini yetkililere duyurmak istiyorlar.

Öte yandan, kadroya giremeyen karayolları işçilerine daha çok sahip çıkılması beklenirken, sendikaların ve yetkililerin sessiz kalması Karamanlı işçilerin mağduriyet yaşamasına sebep oldu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner644

banner612

banner590