banner464

Mahkumlara Çanakkale Anlatıldı

Çanakkale Zaferi'nin 101. yılı Karaman Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda coşkuyla gerçekleştirildi.

Mahkumlara Çanakkale Anlatıldı

Çanakkale Zaferi'nin 101. yılı Karaman Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda coşkuyla gerçekleştirildi.

18 Mart 2016 Cuma 15:39
284 Okunma
Mahkumlara Çanakkale Anlatıldı

Program, saygı duruşu ve istiklal marşıyla başladı. Programda, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Prof.Dr Fevzi Kılıçel konferans verdi. 
Prof.Dr Kılıçel konuşmasında; “Çanakkale, bir milletin varoluş mücadelesidir. Çanakkale Zaferi, Birinci Dünya Savaşı’nda kahraman askerlerimizin, cihanı hayrete düşüren kahramanlık destanıdır. Bir düğüne gider gibi kurşunlara atılan kahraman askerimizin destanıdır. Bu zafer, anaların biricik evlatlarını bağrına basıp; başına kurbanlık koyun gibi kınalar yakıp cepheye gönderdiği bir savaştır” ifadelerini kullandı.
Prof.Dr Kılıçel konuşmalarının devamında ise, Çanakkale Zaferinin manevi dinamitlerinden bahsetti. Savaş sırasında gerçekleşen ve sonrasında da hem yerli hem de yabancı şahitler tarafından da gerçekleştiği teyit edilen doğaüstü olayların; manevi dinamitler olduğunu, bu olayların başka türlü açıklanamayacağını dile getirdi ve Çanakkale Zaferi sırasında gerçekleşen bazı olaylardan örnekler vererek dinleyicilerin gözyaşlarına engel olamadığı milli-manevi duygu yoğunluğu yaşamasına vesile oldu. 
Programa katılan Kurum 2.Müdürü Mehmet Akif Turan ile kurum personelleri ve çok sayıda hükümlünün ilgiyle dinledikleri program; olumlu temenni ve isteklerle sona erdi.
 

Son Güncelleme: 18.03.2016 16:05
Yorumlar