banner877

banner896

banner910

Son Dakika
banner722

Mehmet Umut Uzun'dan Mekânsızlar Eseri

Yazdığı kitap okuyuculardan tam not aldı. Mekânsızlar (sır ol ) isimli  Fantastik & metafizik konulu roman çok eski bir âlemin kapısını aralayıp okuyucuyu da sürükleyici bir serüvene dahil etmektedir.

GÜNDEM 11.08.2021, 14:58 11.08.2021, 15:02
54
Mehmet Umut Uzun'dan Mekânsızlar Eseri
banner762

Yazdığı kitap okuyuculardan tam not aldı. Mekânsızlar (sır ol ) isimli  Fantastik & metafizik konulu roman çok eski bir âlemin kapısını aralayıp okuyucuyu da sürükleyici bir serüvene dahil etmektedir. Yazar Hz Süleyman döneminde bizzat Süleyman'ın yetiştirdiği çocuklardan sadece birinin hayatını ele almaktadır. Bu çocuğa ise manevi yönden bazı mistik özel ilimler öğretilmiş ve metafizik konularda ise eğitime tabi tutulmuştur. Karakter ve zeka anlamında diğer çocuklardan farklıydı. Özellikle seçilmiş biriydi. İsmi Rahel olan bu çocuk yetiştirilip kâmil bir yaşa geldikten sonra ona birde emanet bırakılmıştı. Bu emanet sıradan bir emaneti değildi özel bir emanetti. Ayrıca meslek olarak ta duvar taş ustalığı ve sanatçı bir tarafının da olduğu bu şahıs zamanında taştan ördüğü duvarlara, kemerlerle-sütunlara işlediği rölyef sanatıyla da ustalığı bir çok yere yayılmıştı. Karakter olarak ta sevilen bir kişiydi. Evlenip çoluk çocuğa karışan hem işini hem sanatını hem metafizik âlem ile ilgili ilmini icra eden bu şahıs Süleyman'ın ölümünden sonra artık hiçbir şeyin normal seyrinde devam etmeyeceğini de biliyordu  Her gücün bir düşmanı olduğu gibi bu şahsın ve kendisine bırakılan emanetin de düşmanı olacaktı. Evrenin yasası buydu. 
Yazar; Bundan sonraki kısımda Rahelin çeşitli serüvenlerini verdiği mücadeleleri ve eski zamandan bu zamana kadar olan gelişmeleri savaşları yok oluşları ve o soydan gelen bir şahsın geçmişle bağlantısı anlatmaktadır. 
Zaman şimdiki zamanı. Geçmişinden ve geleceğinden habersiz bir şekilde klasik mütevazı ve yoksulluk içinde bir hayat yaşayan bu ailede mecera başlamaktaydı. Geçmiş gelecekte yaşayan ve bu ailede yaşayan birini seçmişti. Kader ise ona oynaması gereken rolünü hazırlamaktaydı.
Mekânsızlar (sır ol )

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
20°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 20 Eylül 2021
İmsak 05:01
Güneş 06:22
Öğle 12:47
İkindi 16:18
Akşam 19:03
Yatsı 20:19

Gelişmelerden Haberdar Olun

@