banner464

Memur-Sen Üyeleri Terörü Lanetledi

Memur-Sen Karaman İl Temsilciliğinden eylem

Memur-Sen Üyeleri Terörü Lanetledi

Memur-Sen Karaman İl Temsilciliğinden eylem

08 Eylül 2015 Salı 13:54
890 Okunma
Memur-Sen Üyeleri Terörü Lanetledi
 Memur-Sen Karaman İl Temsilciliği, Bölücü terör örgütü PKK'nın mensupları tarafından Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde düzenlenen hain saldırıyı protesto etti.
Cumhuriyet Parkı'nda toplanan sendika üyeleri, Türk bayrakları ile "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "kahrolsun PKK" sloganları attı.
Teröre Karşı Tek Ses Tek Yürek
GÜN HEP BİRLİKTE EN BÜYÜK TEMEL HAK OLAN YAŞAMA HAKKINA SAHİP ÇIKMA GÜNÜDÜR

Karaman Memur-Sen İl Temsilciliği “Teröre Karşı Tek Ses Tek Yürek” adıyla bugün Cumhuriyet Parkı’nda bir basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasına Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, siyasi parti temsilcileri, Memur-Sen birim başkanları, Memur-Sen üyeleri ve vatandaşlar katıldı. 
Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Yunus Özdemir yaptığı açıklamada şunlara değindi:
“Büyük Memur-Sen Ailesi olarak, başta Dağlıca ve Iğdır olmak üzere Ülkemizin çeşitli şehirlerinde yaşanan ve milletimizi derinden sarsan eli kanlı terör örgütü PKK’nınsaldırılarını şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz.
Şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize baş sağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Terör, kan ve şiddetten beslenen bir insanlık suçudur. Bu insanlık suçunu ancak aklı, ruhu ve vicdanı iflas etmiş kişiler ve gruplar işleyebilir. Terörizmin ve teröristlerin hedefi ise insanlıktır, kardeşliğimizdir, milletimizdir, ortak geleceğimizdir, birlikte yaşama irademizdir. Ülkemize, milletimize ve geleceğimize yönelen bu canice saldırılar, ister PKK ister IŞİD isterse DHKP-C’den gelsin; terörü, teröre destek verenleri, terörün arkasındaki iç ve dış güçleri nefretle kınıyoruz. Bu alçak terör örgütlerine karşı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da birlikte mücadele vermeye devam edeceğimizin bilinmesini istiyoruz.
7 Haziran 2015 Milletvekili Genel Seçimleri sonrasında oluşan siyasi belirsizliği, kirli emelleri ve alçakça planları için kullanan terör örgütleri, masum insanları hedef seçmiş ve katliamlara başlamıştır. 20 Temmuz 2015 Günü Suruç'ta 32 gencimizin karanlık eller tarafından haince öldürülmesinin ardından PKK terör örgütünün asker ve polislerimize art arda yaptığı saldırılarla Türkiye yeniden terör sarmalının içine çekilmiştir. İçerden ve dışarıdan beslenen terör örgütlerinin adları, haince planları ve amaçları ne olursa olsun, 78 milyonun hep birlikte geleceğe yürüyüşünü, yeniden Büyük Türkiye’yi inşa yolculuğunu engelleyemeyecekler, gelecek umutlarımızı söndüremeyeceklerdir. Gün, büyük Türkiye’nin önünü kesmek, milletimizin moralini bozmak, kardeşlik hukukunu bitirmek için saldırılar yapan terör örgütlerine, terör örgütlerine silah dahil lojistik destek veren yabancı güçlere,yerli işbirlikçilere, eli kanlı terör örgütlerinin reklamını yapan medya ve sivil toplum kuruluşlarına karşı birlik olma, ortak hareket etme ve kararlı mücadele verme günüdür. Gün, teröre karşı topyekun el ele, omuz omuza olma günüdür. Gün, şehitlerimizi, gazilerimizi, ailelerini ve tüm terör mağdurlarını yalnız bırakmama günüdür. Gün, dünyada ve bölgemizde itibarı yükselen, bu yolda emin adımlarla ilerleyen güçlü ve lider Türkiye’ye destek verme günüdür. Çare nedir? Çare, teröre karşı tekvucut olmaktır. 
Çare, etnik fitneye karşı kardeşlik hukukunu zirveye taşımaktır. Çare, mezhep fitnesini de devreye sokmak isteyenlere karşı din kardeşliğini, inanç birlikteliğini kuvvetlendirmektir. Çare, insanlık suçu işleyen terör örgütlerine karşı tüm insanlığı ortak mücadelede buluşturmaktır. Çare, toplumda çaresizlik sendromu oluşturmak isteyenlere karşı umutları büyütmektir. Çare, teröre karşı tüm sivil toplum kuruluşları olarak birlikte hareket etmektir. Çare, halk öncüleri kanaat önderlerini devreye sokmaktır. Çare, bin yıllık desende, 1400 yıllık İslam kardeşliğinde buluşmaktır. Çare, Türkiye’yi büyütmektir. Çare, siyasi, toplumsal ve ekonomik istikrarı güçlendirmektir. Çare Yeniden Büyük
Türkiye ve Yeni Dünya idealini canlı tutmak ve bu yolda var gücümüzle çalışmaktır.  Eğitimsistemimiz değerler odaklı olarak yeniden yapılandırılmalı, gençlerimiz milli, manevi ve ahlaki değerlerle donatılmalıdır. Kutuplaştırıcı ve ayrıştırıcı dil yerine birleştirici ve bütünleştirici dile önem verilmelidir. Her kurum ve kuruluş sorunun değil çözümün parçası olmayı hedef olarak belirlemelidir. Teröre karşı ortak söylem ve eylem birlikteliği sağlanmalıdır. Çünkü suçlamalar anaların gözyaşını dindirmiyor. Yüreklere düşen ateşi söndürmüyor. Şehit tabutlarının gelişini engellemiyor. Şunu iyi bilelim ki yaralarımızı ayrışarak değil bütünleşerek sarabiliriz. Acılarımızı kavga ederek değil, kardeşlik içinde kalarak paylaşabiliriz. Biz, Büyük Memur-Sen Ailesi ve Sivil Toplum Kuruluşları olarak, terörün kökü kazınana kadar verilecek sosyal, siyasal ve askeri mücadelenin yanında olduğumuzu ifade ediyoruz. PKK ve diğer terör örgütlerini barışa, ateşkese değil, doğrudan doğruya silah bırakmaya, ülkemizi terk etmeye veya teslim olarak haklarında verilecek kararı beklemeye çağırıyoruz. Vatanını, milletini hain saldırılara karşı korumak için can verenleri rahmetle anıyoruz. Milletimizin birliğine, dirliğine kasteden teröristleri ve onları gizli ya da açık destekleyenleri lanetliyoruz. Kamuoyuna ve tüm yetkililere saygıyla arz ediyoruz.” Açıklamanın ardından İmam-Hatip Mehmet Şimşek tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti ve şehitlerimiz için dua edildi. 

Okunan Kur’an-ı Kerim ve yapılan duanın ardından gup sesizce dağıldı.
Son Güncelleme: 08.09.2015 13:59
Yorumlar