banner464

Muğlu’dan Gazeteciler Günü Mesajı

Karaman Merkez Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Muğlu 21 Ekim Gazeteciler Günü Dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Muğlu’dan Gazeteciler Günü Mesajı

Karaman Merkez Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Muğlu 21 Ekim Gazeteciler Günü Dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

22 Ekim 2016 Cumartesi 10:41
419 Okunma
Muğlu’dan Gazeteciler Günü Mesajı

Recep Muğlu mesajında;

“Farklı görüşlerin seslendirilmesine imkan tanıyan, toplumsal bilinci ve kamu yararını gözeten basın sektörünün, teknolojik gelişmeler sayesinde özellikle son yıllarda, çeşitlendiğini belirten, "BİK Genel Müdürlüğünün kurulduğu 1961 yılında bu yana değerli basın mensuplarının daima yanında olmuş ve sektördeki sorunların çözümü noktasında gerekli çalışmaları yürütmüştür.

Bugün artık, hemen her şeyi haber etme imkanlarıyla ile toplumda bireylerin aydınlatılmasında ve bilgilendirilmesinde, demokrasimizin güçlü ve sağlam temeller üzerine oturtulmasında, fikir ve düşünce hürriyetinin geliştirilmesinde, yazılı ve görsel medya çalışanlarına önemli görevler düşmektedir. Tabii ki, sorumlu gazetecilik ilke ve dürüstlük çerçevesinde ki yayınlarla. Gazetecilik mesleği, günümüzün en hareketli, en stresli ve fedakârlık gerektiren mesleklerden birisi olup, 24 saat ve her dakika görev başında olmak zorunda olan Gazete çalışanları ayrıca müthiş bir yarış, heyecan ve rekabet içindedirler. Çünkü artık naklen yayın akıllı bir cep telefonu ile yapılabilmektedir. Bunun en güzel ve en önemli örneğini, 15 Temmuz hain darbe ve ülkemizi işgal girişiminde, Cumhurbaşkanımızın canlı 3G telefon bağlantısıyla halkımızı sokaklara davet ederek, ülkemizi ve demokrasiyi kurtarma mesajı ile Türkiye Devleti uçurumun kenarından kurtarılmıştır. İşte Türk Milletinin ülkesini bir terör örgütünden kurtarmanın en önemli başarısı, Devlet başkanının cesareti ve halkına hitaben akılı bir cep telefonu mesajını anında kamuoyuna ulaştıran görsel medya tarafından gerçekleşmiştir. İşte sorumlu, ülkesini her şeyden çok seven basın budur.

Bu duygularla tüm Gazetecilerimizin 21 Ekim Gazeteciler Bayramı’nı kutlayarak, meslek hayatlarında başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

Yorumlar