banner464

Rektör Gökmen'den Selçuk Üniversitesi Rektörü'ne Ziyaret

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü (KMÜ) Prof. Dr. Sabri Gökmen, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel’i makamında ziyaret etti.

Rektör Gökmen'den Selçuk Üniversitesi Rektörü'ne Ziyaret

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü (KMÜ) Prof. Dr. Sabri Gökmen, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel’i makamında ziyaret etti.

17 Şubat 2012 Cuma 16:30
1680 Okunma
Rektör Gökmen'den Selçuk Üniversitesi Rektörü'ne Ziyaret
KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen Selçuk Üniversitesi Rektörlüğüne yeni seçilen Prof. Dr. Hakkı Gökbel’i tebrik ederek, çalışmalarında başarılar diledi. İki rektör ziyaret sırasında görüş alışverişinde bulanarak, üniversitelerarası işbirliğinin önemine değindiler. KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen: “Kardeş üniversite olarak gördüğümüz Selçuk Üniversitesinde bulunmaktan büyük mutluluk duymaktayım. Geçtiğimiz Aralık ayında göreve başlayan Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel’i tebrik ediyorum ve yapacağı çalışmalarda büyük başarı sağlayacağına olan inancımı da söylemek istiyorum.” diye konuştu.

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, KMÜ’nün yeni kurulan bir üniversite olmasına rağmen elde ettiği başarıları yakından takip ettiklerini söyledi. Prof. Dr. Hakkı Gökbel:”KMÜ’nün Karaman’a hem sosyal hem de ekonomik yönden büyük katkılarının olmuştur. Başta Rektör Prof. Dr. Sabri Gökmen olmak üzere tüm üniversite çalışanları üç yıl gibi kısa bir sürede büyük
hizmetlere imza atmıştır. Başarılı çalışmalarından dolayı Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Sabri Gökmen’in şahsında hepsini tebrik ediyorum.”dedi.

KMÜ REKTÖRÜ PROF. DR. SABRİ GÖKMEN TRT ANADOLU’DAKaramanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü (KMÜ) Prof. Dr. Sabri Gökmen, TRT Anadolu’da yayınlanan “Anadolu’nun Sesi” programına konuk oldu.

KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen canlı yayınlanan programa telefonla bağlanarak,  Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinin çalışmalarına ilişkin yöneltilen soruları yanıtladı. Gökmen, gelişmiş ülkelerin en gözde kurumalarının üniversiteler olduğunu söyleyerek, 2007’de kurulan Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinin gerçekleştirdiği kaliteli eğitim çalışmalarıyla kısa zamanda çok uzun yol katettiğini vurguladı.

KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen; 5 fakülte,2 yüksekokul,4 meslek yüksekokulu ve 2 enstitüden oluşan Üniversitede 326 akademik,170 idari personelin görev yaptığını ve 8000 öğrencinin eğittim-öğretim gördüğünü belirtti. Gökmen; 1’i uluslararası olmak üzere 6 bilimsel toplantıya imza atan KMÜ’nün 4 yıllık bir üniversite olmasına rağmen, sadece bilimsel çalışmalar anlamında değil, Karaman’ın sosyo-kültürel gelişimine de katkı sağladığını söyledi.

Gerçekleştirilen çalışmalarda, vali, belediye başkanı, milletvekilleri ve diğer sivil toplum kuruluşlarıyla yapılan iş birliğinin önemine değinen Rektör Gökmen, bu işbirliğinin ülke çapında örnek teşkil ettiğine dikkati çekti.

Planlanan çalışmalar hakkında da bilgi veren KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen; ”DPT destekli Temel ve Uygulamalı Bilimler Araştırma Merkezi 2012 ortalarında tamamlanacaktır.Uluslararası standartta yapılmakta olan Spor Kompleksi ile sosyal ihtiyaçların karşılanması için planlanan  Çarşı-Kafeterya  bu yıl hizmete girecektir.” dedi.

Prof. Dr. Sabri Gökmen son olarak ,”Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi yüksek sesle söylenen emirlerin değil; birlikte edinilmiş başarıların hakim olduğu, sıradan değil aranan farklı bir üniversite olacaktır.”dedi.

Son Güncelleme: 21.02.2012 11:31
Yorumlar