banner464

Sabah Namazı Sonrası İdam Kararına Tepki!

Karaman'da Sabah Namazı Sonrası İdam Kararına Tepki!

Sabah Namazı Sonrası İdam Kararına Tepki!

Karaman'da Sabah Namazı Sonrası İdam Kararına Tepki!

17 Mayıs 2015 Pazar 13:27
861 Okunma
Sabah Namazı Sonrası İdam Kararına Tepki!
Mısır'da Cumhurbaşkanı Mursi, Alim Karadavi ve arkadaşları için verilen idam kararına karşı KaramanSTK Platformu mensupları sabah namazını Aktekke Camiinde kılıp, meydanda bir açıklama yaptılar ve dua ettiler. 
Platform adına açıklama yapan Karaman Memur Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Yunus Özdemir: " Mısır'da mevcut cunta hükumetinin hukuksuzluklarına ve caniliklerine bir kılıf bulmak ve yapılan bütün zulümleri güya yargı kılıfına büründürerek meşru göstermeye çalışma adına, bütün ümmetin ortak sesi ve vicdanı olmuş Muhammed Mursi, Yusuf el-Karadavi ve diğer kardeşlerimiz hakkındaki ölüm fermanını yok sayıyoruz. Biliyoruz ki ölüm kararları yeryüzünde değil gökyüzünde alınır. Ve zulüm sahiplerinin de yaptıkları hiçbir vakit yanlarına kâr kalmaz.Ya Musa ile ya Mursi ile yahut nari cehennem ile mutlaka karşılığını bulur. Tarih bize her defasında göstermiştir ki; Sisiler ölür, Mursiler ölümsüzleşir. Bu idam kararlarını şiddetle ve nefretle tel’in ediyor, derhal bu hukuksuz ve ahlaksız kararın reddedilerek düzeltilmesini bekliyor, Mursi ve arkadaşlarının özgürlüklerine kavuşması için dua ediyoruz.

İdam kararı insanlık vicdanının reddettiği bir karardır.

Meşruiyeti olmayan darbeci mahkemenin, seçilmiş Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf El-Karadavi’nin de aralarında bulunduğu 106 kişi hakkında verdiği idam kararı insanlığın vicdanını kanatmıştır. Bu karar, uluslararası kamuoyunun tepki vermesi gereken ve insanlığın vicdanına sığmayan, darbeci zihniyetin zalimliğini tescilleyen bir karardır.

İdam kararlarının yürürlüğe girmesi noktasında son sözü söyleyecek Mısır Müftüsü’nden; görev ve sorumluluğunun gereğini yaparak, haktan ve adaletten şaşmamasını, bu hukuksuz kararı reddederek, idamların yürürlüğe girmesini engellemesini, insanlığın vicdanını kurtarmasını bekliyoruz. Aksi halde tarihe Sisi ve işbirlikçilerinin kuklası olarak geçeceğini hatırlatıyoruz.

Mısır halkının oyuyla seçilmiş demokrasi kahramanı Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ile 106 kişinin idam kararının alınmasında İsrail kuklası darbeci Sisi ile iş birliği yapanlarla cuntacı batılı ülkelerin de sorumluluğu vardır. Söz konusu ülkeler, hatalarını telafi etmek, insanlığın gözünde yok olan itibarlarını kurtarmak adına idam kararlarının uygulanmaması için çaba sarf etmelidir. Birleşmiş Milletler, İslam İşbirliği Teşkilatı ve Arap Birliği gibi uluslararası kuruluşlar da idam kararlarının uygulanmaması için insanlığın beklediği adımları atmalıdır.

Hukuksuz idam cezalarının durdurulması için Türkiye bir an evvel uluslararası kamuoyunu harekete geçirmelidir.

Demokrasiyi, hukukun üstünlüğünü ve insan haklarını esas alan bir sivil toplum kuruluşu olarak darbeci mahkemenin hukuk dışı, kin ve nefretinin dışavurumu olan bu kararını tanımıyor, kararı verenleri kınıyor; vicdan sahibi tüm insanları ve uluslararası kuruluşları bu karara karşı tepki vermeye çağırıyoruz. " dedi.
Son Güncelleme: 17.05.2015 19:30
Yorumlar