banner464

Siyasi Partilerden Teröre Lanet

Karaman’da siyasi parti başkanları çevik kuvvet binasında bir araya gelerek terör hakkında ortak bildiri imzaladılar.

Siyasi Partilerden Teröre Lanet

Karaman’da siyasi parti başkanları çevik kuvvet binasında bir araya gelerek terör hakkında ortak bildiri imzaladılar.

16 Aralık 2016 Cuma 15:49
1044 Okunma
Siyasi Partilerden Teröre Lanet

AK Parti İl Başkanı Nazmi Ünlü, CHP İl Başkanı İsmail Atakan Ünver, MHP İl Başkan Yardımcısı Durmuş Yıldızbaş ve Saadet Partisi İl Başkanı Şaban Şahin, Karaman Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Amirliği binasında buluşarak 10 Aralık 2016 günü İstanbul'da meydana gelen terör saldırısı hakkında ortak bildiri imzaladılar.

Siyasi partilerin sözcüsü AK Parti İl Başkanı Nazmi Ünlü, bildirinin imzalanması sonrası şu açıklamalarda bulundu;

“10 Aralık 2016 günü İstanbul'da Beşiktaş Vodafone Arena’nın yanında, görevli polislerimize ve sivil vatandaşlarımıza karşı gerçekleştirilen hain saldırı, aziz Türk milletinin birliğine, bekasına ve bütünlüğüne yönelik vahşi bir terör saldırısıdır. Bu saldırıyla hiçbir kutsalı tanımayan teröristlerin bir kez daha insanlık düşmanı terör yöntemlerini devreye soktuğu aşikârdır.

Hangi terör örgütü olursa olsun, bu saldırıyı yapanlar bilsin ki aziz milletimizin birlik ve beraberliği bozulmayacak bilakis daha da güçlenecektir. Unutulmamalıdır ki hiçbir talep Terörizme ve Şiddete dayalı eylemlere dayanak gösterilemez. Terör bir insanlık suçudur. Terör, hiçbir zaman Türkiye’yi teslim alamayacak ve aziz milletimizi yıldıramayacaktır. Zira kadim bir geçmişe sahip bu aziz millet, şanlı tarihi boyunca önüne çıkan birçok engeli birlik ve beraberliğini koruyarak, ortak aklı ve bilinci devreye sokarak bertaraf etmiştir.

Şanlı tarihimizden aldığımız bu güç ile terör saldırıları karşısında millet olarak topyekûn mücadele edeceğimizden ve birbirimize daha da çok kenetleneceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Teröre vereceğimiz en güzel cevap kardeşliğimizi daha da güçlendirmektir. Daha önce PKK, DEAŞ, DHKP-C, FETÖ ve diğer terör örgütlerinin benzer şekilde yaptığı bu terör eylemleri karşısında millet olarak nasıl dik durduysak, nasıl terörün amacını boşa çıkarttıysak yine aynı şekilde çelikten bir irade ortaya koyacağız.  Geçmişte defalarca canlı bomba eylemlerine girişen ve masum insanları katleden, PKK ve DEAŞ gibi kanlı terör örgütlerinin ve onların arkasındaki güçlerin ve destekçilerinin milletimizin bu güçlü iradesi karşısında yok olacağı aşikârdır.

Milletimiz müsterih olsun. İnsanlık düşmanı teröristler yenilecek; aziz Türk milleti ve devleti muzaffer olacaktır. Millete kastetmeye kalkışan teröristler ya yok olacak ya da adalete hesap verecektir. 

Bizler; acımızın ortak olduğunu ve her türlü siyasi düşünce farklılığını bir kenara koyarak bu derin acıyı paylaştığımızı, yüreğimizde hissettiğimizi özellikle ifade ediyoruz. 15 Temmuz’da milletimize ve onun iradesine karşı yapılan FETÖ darbe girişiminde ortaya koyduğumuz milli şuuru, bu terör saldırıları karşısında da göstereceğimizi tüm Karamanlı hemşerilerimizin dikkatlerine sunuyoruz.

Terörle mücadele konusu Türkiye'de siyaset üstü bir konudur ve parti görüşümüz, düşüncemiz farklı olabilir ama terörle mücadele konusundaki kararlılığımızın bir göstergesi olarak bu konuda yapılacak her türlü çalışmada, alınacak her türlü kararda, partilerimiz adına bizler İl Başkanları düzeyinde gerekli katkıyı sonuna kadar vereceğiz.

Bizler bu bildiriye imza atan siyasi parti İl Başkanları olarak; devletimizin bekası ve aziz milletimizin huzuru için, terörle mücadelede güvenlik güçlerimizin sonuna kadar yanındayız. Birlik ve bütünlüğümüze, huzur ve güvenliğimize yönelik insanlık dışı terör saldırılarını şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Terör ve şiddet, hiçbir zaman hedefine ve amacına ulaşamayacaktır. Aziz milletimizin teröre asla boyun eğmeyeceğini, Türkiye Cumhuriyeti'nin bu oyunu bozacak güç ve kudrete sahip olduğunu kararlılıkla ilan ediyoruz. Bu terör saldırısı neticesinde şehit olan polislerimize ve vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Başta Emniyet teşkilatımız ve bu hain saldırıda yakınlarını kaybeden aileler olmak üzere Milletimizin başı sağ olsun.”

Son Güncelleme: 16.12.2016 15:57
Yorumlar