banner464

Süleyman Atik'ten Kadınlar Günü Mesajı

AK Parti Karaman İl Başkanı Süleyman ATİK, 8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla bir basın açıklaması yayımladı.

Süleyman Atik'ten Kadınlar Günü Mesajı

AK Parti Karaman İl Başkanı Süleyman ATİK, 8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla bir basın açıklaması yayımladı.

07 Mart 2012 Çarşamba 17:12
1404 Okunma
Süleyman Atik'ten Kadınlar Günü Mesajı
 Atik, mesajında şu ifadelere yer verdi; 
Toplumun yarısını oluşturan, huzurlu ve mutlu bir aile yapısının tesis edilmesinde, güçlü bir toplumsal yapının kurulmasında her zaman en önemli rolü oynamış bulunan, tarihimizde de büyük kahramanları dünyaya getirerek tarihin sürecinde büyük değişimlere yol açan, önderlikleriyle tarihimize damgasını vuran kadınlarımız bizim baş tacımızdır. 

AK Parti'nin iktidara geldiği 2002 yılından bu yana kadınlarımıza büyük önem verilmiş, kadınlarımızın siyasete aktif katılımlarının sağlanması, kadın istihdamının önündeki engellerin kaldırılması ve kadınlarımızın şiddetten korunması için gerekli yasal düzenlemeler gerçekleştirilmiştir. 

12 Eylül 2010 referandumunda muhalefet partileri "hayır" oyu kullanırken AK Parti olarak Kadınlara pozitif ayrımcılık getiren Anayasa değişikliğine "evet" dedik, Türk Ceza Kanunumuzda kadınlara karşı işlenen suçların cezalarını artırdık, kadın ve gençlerin işe alınmalarını teşvik için ilave istihdamda 5 yıl süre ile sigorta primlerini devletin ödemesi imkânını getirdik, özürlü çocuğu olan annelere 5 yıl erken emekli olma imkânı getirdik, esnaf ve KOSGEB kredilerinde kadınlarımıza verilecek kredi miktarlarını daha yüksek tuttuk, doğum iznini 16 haftaya kadar uzattık, doğum nedeniyle çalışılamayan günlere borçlanma imkânı getirdik.

Dinimizin de kadınlara büyük önem ve değer verdiğini kaydeden İl Başkanı Atik, 

Dinimizin de kadınlara büyük önem ve değerini, Peygamberimizin 'Kadınların haklarına riayet ediniz. Onlara şefkat ve sevgiyle muamele ediniz. Onlar hakkında Allahtan korkmanızı tavsiye ederim. Siz kadınları Allah'ın emaneti olarak aldınız, onların namuslarını ve iffetlerini Allah adına söz vererek helal edindiniz. Sizin kadınlar üzerinde hakkınız, onarında sizin üzerinizde hakları vardır' sözleriyle anlıyoruz. Peygamberimizin tüm insanlığa seslenişi olan veda hutbesindeki sözlerinde olduğu gibi kadınlar sevgi ve şefkatin esas sahipleridirler. Dinimiz, kadınların haklarını önemsemekte ve korumaktadır.

Bu nedenle kadınlarımıza ne kadar güzel fırsatlar sunabilirsek, toplum olarak ta o oranda güçleniriz. İktidarımızın ortaya koyduğu gayret ve çalışmalardan da anlaşılacağı gibi kadınlarımızın hak arayışlarındaki mücadelelerinde her zaman yanlarında yer aldığımızı ve onların destekçileri olduğumuzu bir kez daha vurgulamak istiyorum.

Bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren, yaşamımızda doğumdan ölüme her an varlıklarıyla bizleri onurlandıran, hiç bir zaman desteklerini esirgemeyen, büyüten, eğiten, yetiştiren, analarımız, bacılarımız, hayatımızın yarısını, hatta çok daha fazla değerlerimizi ifade eden, fedakâr tüm kadınlarımızın dünya kadınlar gününü en içten duygularımla kutlar, günümüz dünyasında hak ettikleri gibi bir yaşam sürmelerini dilerim. Dedi.

Son Güncelleme: 07.03.2012 22:02
Yorumlar