banner647

Başkan Kurt’tan Ayday’a teşekkür plaketi

Odunpazarı Belediyesi, Prof. Dr. Can Ayday’ın annesi Sevim Ayday’a Odunpazarı Belediyesi Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu Kırım Tatar Müzesi için yaptığı bağış nedeniyle teşekkür plaketi verdi.Odunpazarı Belediyesi, tarihi Odunpazarı...

banner491
Başkan Kurt’tan Ayday’a teşekkür plaketi
banner567

Odunpazarı Belediyesi, Prof. Dr. Can Ayday’ın annesi Sevim Ayday’a Odunpazarı Belediyesi Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu Kırım Tatar Müzesi için yaptığı bağış nedeniyle teşekkür plaketi verdi.

Odunpazarı Belediyesi, tarihi Odunpazarı evlerini yaşatma, koruma projesi kapsamında Kırım Tatarları’nın etnik ve kültürel kimliklerini tanıtma, tarihi değerlere sahip çıkma ve gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla tarihi bölgedeki evlerden birini müze haline getirdi. Odunpazarı Belediyesi Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu Kırım Tatar Müzesi adı verilen müzeye, Prof. Dr. Can Ayday’ın annesi Sevim Ayday, bağış yaparak katkıda bulundu.

Başkan Kurt’un makamında gerçekleşen plaket törenine Sevim Ayday ile oğlu Prof. Dr. Can Ayday katıldı. Sevim Ayday’a plaketini takdim eden Başkan Kurt, Ayday’a Odunpazarı Belediyesi Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu Kırım Tatar Müzesi için yaptığı bağış nedeniyle teşekkür etti. Başkan Kurt’a ince davranışı nedeniyle teşekkür eden Sevim Ayday, “Odunpazarı Belediyesi, Kırım Tatarları’nın etnik ve kültürel kimliğini korumak için Odunpazarı’nda müze açtı. Ben Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt’a Kırım Tatarları için yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner644

banner612

banner590