Ekinci vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, sürdürdüğü mahalle gezileri kapsamında vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor.Ekinci, vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Eşi Ayşe Ekinci ve Eyyübiye Belediyesi Sosyal Yardım İşleri...

banner491
Ekinci vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor
banner567

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, sürdürdüğü mahalle gezileri kapsamında vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor.

Ekinci, vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Eşi Ayşe Ekinci ve Eyyübiye Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekiplerinin katıldığı ev ziyaretlerinde Başkan Ekinci, talepleri yerinde dinliyor. Gün içinde birçok ev ziyareti yapan Ekinci’nin, Yenice Mahallesinde soğuk kış gününde çadırda yaşam mücadelesi veren bir ailenin çaresizliğine ortak olması, duygusal anların yaşanmasına sebep oldu. Mahalle gezisi sırasında Ekinci’yi gören vatandaşların, çaresizlik içinde çadırda yaşayan ailenin durumunu bildirmesi üzerine, aileye ziyaret gerçekleştiren Başkan Ekinci, duruma kayıtsız kalmadı. Ekinci’nin, sosyal yardım işleri müdürü Halil Şilan’a, ‘Hemen yeni bir ev bulun’ talimatı üzerine harekete geçen ekipler iki saat gibi kısa bir sürede aileyi yeni evlerine taşıdı. 10 çocuğuyla birlikte soğuk kış gününde yaşamak zorunda kaldığı çadırdan yeni evlerine taşınan baba da, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’ye teşekkür etti. Eyyübiye Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleriyle birlikte ilçeyi adeta sokak sokak, kapı kapı dolaşan Ekinci Yenice Mahallesinden sonra Eyyübiye ve Eyüp Nebi Mahallelerini ziyaret etti. Burada da hasta ve yaşlı ziyaretleri yapan Ekinci, “İlçede ulaşamadığımız hiç kimse kalmayacak” dedi. Ulaşamayacakları hiç kimsenin kalmayacağını belirten Ekinci, “Mahalle gezilerimiz devam ediyor. Sosyal yardım işleri müdürlüğü ekipleriyle beraber bu gezilerimizi sürdürüyoruz. Dar gelirli ailelerimizi de ziyaret edip, yapılması gerekenleri imkanlar dahilinde yapmaya çalışıyoruz. İlçemizde 57 bin aile sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına kayıtlı. Dar gelirli insan sayımız çok çok fazla. Bu kapsamda ilçe belediyesi olarak yükümüzün de ağır olduğunun bilincindeyiz. İnşallah bizler çok çalışarak bu yükün altından kalkarız. Ulaşmadığımız hiçbir insanımız kalmamak kaydıyla mahalle mahalle gezeceğiz” şeklinde konuştu.

Yenice Mahalle Muhtarı Muhittin Göktaş ise, “Belediye başkanımız, mahallemizde yardıma muhtaç vatandaşlarımıza ziyarette bulundular. Ben vatandaşlarım adına kendisine teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner612

banner590