Erdoğan sevgisini şiire döktü

Bilecik’in Bozüyük ilçesinde işçi olarak çalışan vatandaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a olan sevgisini 15’lik hece ölçüsü ve akrostiş olarak yazdığı şiirlere döktü.Veysel Gündüz isimli vatandaş, 15 Temmuz darbe girişimi...

banner491
Erdoğan sevgisini şiire döktü
banner567

Bilecik’in Bozüyük ilçesinde işçi olarak çalışan vatandaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a olan sevgisini 15’lik hece ölçüsü ve akrostiş olarak yazdığı şiirlere döktü.

Veysel Gündüz isimli vatandaş, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında 16 Temmuz gecesi gelen ilhamla 15 dakikada yazdığı şiirini Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a armağan etti. Gündüz, şiirinin Türkiye’de bu tarzda (15’lik hece ölçüsü ve akrostiş) yazılan ilk şiir olduğunu söyledi. Veysel Gündüz açıklamasında “Şiir yazmayı seviyorum. Hece ölçülerine uygun olarak başka tarzda şiirlerimde var. Bu yeteneğimi ilk kez 7. sınıfa giderken öğretmenim keşfetti ve bana şiir kitabı çıkarmamı tavsiye etti. Lise 2. sınıfa giderken katıldığım şiir yarışmasında birinci olmama rağmen şiirim araştırılmadan çalıntı sanılarak yarışmadan elendim. O günden sonra uzun bir süre şiir yazmaya ara verdim. Uzun bir aradan sonra 1 Kasım seçimleriyle alakalı bir şiir kaleme aldım. Ardından son olarak 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında 16 Temmuz gecesinde gece saat 03.00’de gelen ilham ile 15 dakikada bu şiiri yazdım. 8 kıtadan oluşan 15’lik hece ölçüsü ve akrostiş olarak yazdığım ve baş harfleri ‘Recep Tayyip Erdoğan On beş Temmuz RTE’ den oluşan şiirimi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a armağan ediyorum. Şiirimin Türkiye’de daha önce bu tarzda yazılan ilk şiir olduğunu özellikle ifade edebilirim. Ayrıca Cumhurbaşkanı’mızın ismiyle de yazılan ilk şiirlerden biri olabilir. Ben kendisini çok seviyorum. Mevla’m onu korusun ve kollasın, başımızdan eksik etmesin” dedi.

Gündüz’ün şiirinin bir bölümü şöyle;

Renk vermişiz bayrağa bırakılır mı cuntaya

Esir düşmüş komutanlar utanmamışlar vurmaya

Camilerde başlamıştı salalar okunmaya

Ellerindeki güç yetmedi bizi ayırmaya

Planlarını boşa çıkardı onların bu millet

Türkiye de kimseye etmeyin demiş merhamet

Allah’ım kendime soruyorum bu nasıl gaflet

Yaşasın demokrasi sonsuza dek ilelebet

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner612

banner590