banner860

banner859

banner590

Son Dakika
banner722

İl Müftüsü İpek: Altın iken pul haline gelmeyelim

Tekirdağ İl Müfüsü İsmail İpek, yaptıkları görevinin çok değerli ve kıymetli olduğunu vurgulayarak, “Altın iken pul haline gelmemeliyiz. Bunun yolu da sürekli çalışmaktan geçer” dedi.Camiler ve Din Görevlileri haftası dolayısıyla...

HABERDE İNSAN 05.10.2017, 11:03
79
İl Müftüsü İpek: Altın iken pul haline gelmeyelim
banner762

Tekirdağ İl Müfüsü İsmail İpek, yaptıkları görevinin çok değerli ve kıymetli olduğunu vurgulayarak, “Altın iken pul haline gelmemeliyiz. Bunun yolu da sürekli çalışmaktan geçer” dedi.

Camiler ve Din Görevlileri haftası dolayısıyla Kapaklı’da konferans düzenlendi. Dün Hacı Talip Sivri Camisinde düzenlenen konferansa Tekirdağ İl Müftüsü İsmail İpek, Kapaklı İlçe Müftüsü İsa Aktaş, Çerkezköy İlçe Müftüsü Veli Vehbi Bardakçı, Saray İlçe Müftüsü Abdullah Eroğlu, İmam Hatipler, Müezzinler ve Din görevlileri katıldı.

Konferansa Kapaklı Mevlana Cami Müezzini Hasan Aydoğdu’nun Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından konferansın açılış konuşmasını yapmak üzere Kapaklı İlçe Müftüsü İsa Aktaş kürsüye geldi. Aktaş, yaptığı konuşmada camilerin okul gibi dolu olması gerektiğini kaydederek, “Camilerimiz mutlaka okul gibi olmalı. Dolu olmalı ve öğrencilerimiz camilerimizi doldurmalı. Din görevlisi hocalarımız ise tıpkı bir pazarlamacı gibi vatandaşlarımızla iç içe olmalıdır. Böyle olursak bizler yaptığımız bu kıymetli işin değerini anlarız” dedi.

Aktaş’ın ardından Çerkezköy Müftüsü Veli Vehbi Bardakçı bir konuşma yaptı. Müftü Bardakçı yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Allah’ın peygamberlerden ve meleklerden sonra hayırlı kıldığı insanlardan birisi de din görevlileridir. Bizler seçilmiş insanlarız. Bundan dolayı Allah’a hamd etmeliyiz. Bizim görevimiz kutsal, bir o kadar da değerlidir."

Saray Müftüsü Abdullah Eroğlu ise, din görevlisi olarak sorumluklarının çok ağır ve mühim olduğuna dikkat çekti. Eroğlu, “Bizler İslam’a hizmet eden şanslı insanlarız. Kuranın okunduğu yerlerde hizmet etmenin şerefine nail olan insanlar olarak sorumluluğumuz son derece ağır. Bizler bir nevi toplumun tuzuyuz, biz bozulursak toplumumuzun da tadı bozulur” ifadelerine yer verdi.

Camiler ve Din Görevlileri haftasının önemine ilişkin konuşan Tekirdağ Müftüsü İsmail İpek, İslam’a hizmet ettiklerini ve bu görevin çok değerli olduğunu söyledi. İpek, “Altın iken pul haline gelmemeliyiz. Bunun yolu da sürekli çalışmaktan geçer. Hadis-i Şerif’te buyrulduğu üzere ‘Allah’ın kullarına hizmet etmek, sürekli Kabeyi tavaf etmekten daha hayırlıdır’ bu bilinç ile görevimizi ihya edersek hidayete erenlerden olabiliriz. Bizim görevimiz ağırdır. İnsanların doğumundan, ölümüne kadar hayatın her yerindeyiz. İnsanlar doğar, cami hocası mevlidini okur, ölür defin işlemlerini cami hocası yapar. Fakiri zengini, genci yaşlısı herkes bizler ile beraberdir. Bizler 3 şeye sahip çıkmalıyız. Bunlardan biri camilerimiz, ikincisi şehirlerimiz, üçüncüsü ise medeniyetimizdir” dedi.

İl Müftüsü İsmail İpek’in konuşmasının ardından görevlerinde başarılı olan din görevlilerine teşekkür belgesi takdim edildi.
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
23°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 06 Mayıs 2021
İmsak 04:08
Güneş 05:40
Öğle 12:49
İkindi 16:36
Akşam 19:47
Yatsı 21:14

Gelişmelerden Haberdar Olun

@