banner597

Kadın Kolları Başkanı Kahya, Karatepelilerin aşure dağıtımına katıldı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eskişehir Kadın Kolları Başkanı Figen Kahya, Karatepeliler Derneği tarafından Muharrem ayı dolayısıyla düzenlenen aşure dağıtım etkinliğine katıldı.Karatepeliler Derneği tarafından Muharrem ayı dolayısıyla...

banner491
Kadın Kolları Başkanı Kahya, Karatepelilerin aşure dağıtımına katıldı
banner567

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eskişehir Kadın Kolları Başkanı Figen Kahya, Karatepeliler Derneği tarafından Muharrem ayı dolayısıyla düzenlenen aşure dağıtım etkinliğine katıldı.

Karatepeliler Derneği tarafından Muharrem ayı dolayısıyla aşure etkinliği düzenlendi. Düzenlenen etkinlikte kazanlarda pişirilen aşure vatandaşlara dağıtıldı. Yoğun katılımın sağlandığı etkinlikte CHP Kadın Kolları Figen Kahya’da gelen misafirlere aşure ikram etti. Kadın Kolları olarak katıldıkları etkinlikte vatandaşlarla bir araya geldiklerini ifade eden Kahya, “Muharrem ayı ve aşure günlerinin önemi büyüktür. Çok bereketli bir aydayız. Muharrem ayı dayanışma, paylaşma ve muhabbet ayı olduğunu unutmamız gerekir. Muharrem’in 10’ununcu gününde Hazret-i İmam Hüseyin 55 yaşında iken Sinan bin Enes isimli bir hain tarafından Kerbelâ’da hunharca şehit edilmiştir. Yarım asır öncesinden Peygamberimizin bizzat haber verdiği bu ciğerleri yakan olay Hazret-i Hüseyin’i Cennet gençlerinin efendisi olma şanına yüceltmiştir. Bu duygularla başta tüm Müslüman aleminin Muharrem ayının mübarek olması diliyorum” dedi.
banner559

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner600

banner590

banner591