banner629

Kış bakımları yapıldı

Bilecik genelindeki enerji nakil hatlarında kışın oluşabilecek aşırı yüklenme ve arızalara karşı Osmangazi EDAŞ tarafından gerekli bakımların yapıldığı bildirildi.Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, “Afyonkarahisar, Bilecik,...

banner491
Kış bakımları yapıldı
banner567

Bilecik genelindeki enerji nakil hatlarında kışın oluşabilecek aşırı yüklenme ve arızalara karşı Osmangazi EDAŞ tarafından gerekli bakımların yapıldığı bildirildi.

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, “Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak illerinin elektrik dağıtım hizmetini üstlenen Osmangazi Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (OEDAŞ), önümüzdeki kış soğuk havalarda enerji sisteminde oluşabilecek aşırı yüklenme ve arızalara karşı aydınlatma, şehir şebekesi elektrik dağıtım hatlarındaki önlemlerini tamamladı. Elektriğin yaz kış demeden, yeterli, kaliteli ve sürekli bir şekilde tüketicilere ulaştırılması için alt yapı yatırımlarını hızlandıran Osmangazi EDAŞ, kış aylarına yönelik hazırlıklar kapsamında Bilecik il merkezi, ilçe ve çevre köylerde 3 bin 440 adet aydınlatma lambasının onarılmasını sağladı. Buna ek olarak, yapılan çalışmalar sonucunda 243 kilometresi orta gerilim ve 84 kilometresi ise alçak gerilim olmak üzere toplam 327 kilometrelik hattın bakımı yapıldı. Diğer yandan 39 trafo merkezi, 9 adet kesici bakım merkezi ve 9 adet modüler hücre bakımı yapıldı. Son olarak olası arızalara karşı en hızlı şekilde müdahale edebilmek amacıyla 30 adet aracın kış bakımları yapılarak soğuk hava şartlarına hazır hale getirildi. Çalışmalara 89 personel katıldı” denildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner654

banner653

banner612

banner658

banner590