banner464

Kardeşlik Projesi Hakkari’ye Yarıyor!

Hakkari’nin Hastane Kavşağı’ndan Yukarı Sanayi Mahallesine kadar gidecek yol için başlatılan 2 kilometrelik yol genişletme ve sıcak asfalt çalışmaları vatandaşı memnun etti.Hakkari ve Beşiktaş belediyelerinin "1 Eylül Dünya Barış"...

Kardeşlik Projesi Hakkari’ye Yarıyor!

Hakkari’nin Hastane Kavşağı’ndan Yukarı Sanayi Mahallesine kadar gidecek yol için başlatılan 2 kilometrelik yol genişletme ve sıcak asfalt çalışmaları vatandaşı memnun etti.Hakkari ve Beşiktaş belediyelerinin "1 Eylül Dünya Barış"...

17 Ekim 2014 Cuma 14:49
29 Okunma
Kardeşlik Projesi Hakkari’ye Yarıyor!
Hakkari’nin Hastane Kavşağı’ndan Yukarı Sanayi Mahallesine kadar gidecek yol için başlatılan 2 kilometrelik yol genişletme ve sıcak asfalt çalışmaları vatandaşı memnun etti.

Hakkari ve Beşiktaş belediyelerinin "1 Eylül Dünya Barış" gününde kardeş belediye olmaları ile birlikte, kardeş belediyelerin bir süre önce Hakkari’de başlattıkları ortak hizmet atakları kapsamında kent merkezinin Barış Caddesi, Gençlik Caddesi ve Pagan caddesindeki yollar genişletilip, sıcak asfalt kaplaması ile yenilenmişti. Bununla birlikte kardeş belediyeler çalışmalarını sürdürürken kentin hastane kavşağından sanayi mahallesine kadar olan 2 kilometrelik yolu genişletip asfaltlamak için çalışmalarını başlattı. Organize Sanayi Bölgesi’ne, Bay Köyüne, bağlar, Ketremas köprüsü, Yukarı ve Aşağı Merzan mahallerine çıkan işlek bir yol güzergahından hastane kavşağı ile Ketremas köprüsü arasında döşenen eski parke taşlarını kaldırıp yol zeminini düzeltip genişletmesi ile başladı.

Başlatılan çalışmalar ile birlikte yapılacak yeni yola sevinen mahalle sakinleri, çevre esnafı ve sürücüler, buradaki yol güzergahının yıllardır dar olduğunu, yol alt yapısının iyi yapılmamasından yolların sürekli bozulduğunu ve yolun genişletilip yenilenmeye ihtiyacının gerekli olduğunu belirttitiler. Yapılan çalışmaların önemli olduğunu ifade eden vatandaşlar, Hakkari ve Beşiktaş belediyelerinin ortak yaptığı yol çalışmaları için teşekkür edip memnun olduklarını söylediler.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Hakkari Belediyesi Fen, İmar, Su ve Kanalizasyon işlerinden sorumlu Eş Başkan Yardımcı Behçet Kanat, kış aylarının yaklaşmasına rağmen kentin acil ihtiyaç bulunduğu yollarda çalışmalarının süreceğini belirtirken; “Hakkari Belediyesi Eş Başkanları Dilek Hatipoğlu, Nurullah Çiftçi ve Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedarın ortak projeleri kapsamında Hakkari’de ciddi hizmet atakları başlamış durumda ve bunların bir kısmı tamamlanmış olup kentte yeni bir görünüm kazdırmıştı. Bu çalışmaları projelendiren eş başkanlarımız kısa bir sürede Hakkari’de vatandaşı hizmete doyuracak. Burada başlatmış olduğumuz çalışma kentin önemli bir bölümünü kapsamakta, bu yol yaklaşık 15 bin nüfusun kullandığı ve çok sayıda aracın ulaşımını sağlamakta. Gerçek anlamda buradaki yolun genişletilmeye ve onarılıp sıcak asfalta ihtiyacı vardı. Bu anlamda kış aylarının yaklaşmasına rağmen bizler buradaki yolun önemli ve aciliyetini göz önüne alarak çalışmalarımızı başlatık. Çok kısa bir sürede buradaki çalışmayı tamamlayacağız” dedi.

Yorumlar