Türkiye Bisiklet Federasyonu 2023 yılı faaliyet takviminde yer alan ve Sakarya’nın ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye Kupası 3. Etap Kamil Yaşar Eser Puanlı Yol Bisiklet Yarışlarına bisiklet antrenörleri Hasan Duman ve Emre Öner eşliğinde 15 sporcu ile katılan Karaman ekibi, 25 ilden 338 sporcunun mücadele ettiği yarışlarda madalya kazanmasının bildi.

Yarışların ilk gününde U17 erkekler yol yarışlarında Karaman’ı temsil eden Haktan Ramazan Sayan gümüş madalya kazanarak Türkiye ikincisi oldu. Kriteryum yarışlarında da yerini alan Sayan, çekişmeli geçen etap sonunda yarışmayı Türkiye dördüncüsü olarak tamamladı.

Yine Karaman ekibi sporcularından yıldızlar b kategorisinde mücadele eden Erva Zenginoğlu dördüncü, İbrahim Erhan Cihan’da yarışmayı altıncı sırada tamamladı. U12 erkeklerde mücadele eden bir başka sporcu Fuat Görmen ise dördüncü oldu.

Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Ali Osman Bebek, Sakarya’da düzenlenen Türkiye Kupası 3. Etap Kamil Yaşar Eser Puanlı Yol Bisiklet Yarışlarında gümüş madalya kazanan Haktan Ramazan Sayan’ı tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.