Han, yaptığı yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:
"Bu sezon evimizde oynadığımız 13 müsabaka içerisinde ağırladığımız misafir takım oyuncuları ve değerli yöneticileri Karaman Şehrinin nasıl misafirperver olduğu ve güzel ağırlandıkları konusunda size ve ekibinize referans olacaklardır. Talihsiz açıklamanız içerisinde yer verdiğiniz yöneticimiz Ersin Beyin yine sizin tabirinizle ASİL ve GÜZEL uğurlaması Karaman FK'nın haddini bilen bütün yönetici ve misafirleri için uyguladığı bir davranıştır.
Erken yediğimiz talihsiz bir gol üzerine, bütün futbolcularınızın yerden kalkmaması, sürekli zaman geçirmeye yönelik davranışları, akan oyuna engel olma çabaları. Teknik direktörünüzün sürekli seyircileri tahrik etmesi, hakem ve ekibinin de bu davranışlara çanak tutması gözünüzden kaçmış olmalı ki en kibar haliyle' talihsiz' bir açıklamaya imza atmış bulunuyorsunuz. 25. senemi devirdiğim futbol camiası içerisinde yüzlerce maç kazandığımız gibi yüzlerce maçı da kaybettik. Daha önce benzeri yaşanmamış bu olaylar için 'Mağdur' olmadığınızdan bu şekilde açıklama yapabildiğinizi de geçen 25 sene içerisinde edindiğim tecrübeye dayanarak bir tespit olarak bilmenizi isterim.
Sizin futbolcularınız ve teknik ekibiniz soyunma odasında ve akabinde yaşanan olayların bizzat sorumlusudur. Hiçbir futbolcumuz, yöneticimiz futbolcularınıza en ufak bir serzenişte bulunmamasına rağmen 'Kazanma Adabından' uzak futbolcu grubunuzun tahrikleri neticisinde olaylar gerçekleşmiştir.
Açıklamanız içerisinde sorduğunuz bir soruya cevap vererek görüşlerimi şimdilik bitirmek isterim; Aynı muamele bize yapılamaz. Çünkü Karaman FK yönetimi, teknik ekibi, futbolcuları kazanma. kaybetme adabına uygun, tahrikten uzak, rakibine saygılı bir SPOR kulübüdür."
ÖZDEMİR'İN AÇIKLAMASI
Isparta 32 Spor Kulüp Başkanı Gültekin Özdemir ise maçın ardından şu açıklamada bulundu:
"Dün oynanan Karamanspor - Isparta 32 Spor arasındaki müsabakada bitiş düdüğünün ardından yaşananlar hiç hoş değildi. Yenmekte var yenilmekte, hakeme laf söyleyenlere şunu sormak istiyorum. Gol attınız da golünüzümü vermedi. Penaltınız vardı da çalmadı mı? Bizim yüzde yüz penaltımızı çalmadı. Ben ve gazeteci arkadaşım Levent Doğan olayları bire bir yaşadık her ne olursa olsun bir özür telefonu bekledik. Kulüp Başkanı maçı arkadaşları ile izlemeyi tercih etti. Maçı izlerken bana eşlik eden Karaman spor yöneticisi Ersin kardeşime çok teşekkür ediyorum. Çok asilce karşıladı yorumladı ve bizi uğurladı. Takımım aşağıda darp edilirken beni ve Levent kardeşimi oraya gitmemize engel olan güvenlik görevlileri size de yazıklar olsun. Uzun lafın kısası 2 yıldır gittiğim deplasmanlarda yaşamadığım her şeyi burada yaşadım. Hakemin suçu ne desem verecek cevabınız yok. Hakemi suçlayıp, yenilgiye kılıf bulmaya da gerek yok. Eğer gerçekten hakem hataları olsa inanın bende burada dile getirirdim. Getirdim de penaltımızı çalmadı. Taraftar kardeşlerime hiç bir sözüm yok baş tacısınız. En ufak bir hakaret dahi yemedik. Bu yazıyı yazma nedenim takımın hocası da dahil sonrasında gelip soyunma odasında özür diledi. Ama maç sonu sevinen takımımıza “Sevinmeyin kardeşim” diyen as başkanı hocası aynı muamele size başka yerde yapılsa siz ne dersiniz. Bizi yeniyorlar evimizde gidip taraftarlarıyla kutlama yapıyorlar. En ufak bir olay olmamıştır. Buradan milletvekillerimiz Hasan Basri Sönmez, Mehmet Uğur Gökgöz ve Belediye Başkanımız Şükrü Başdeğirmen’e bizi orada yalnız bırakmayıp dakika dakika aradıkları sahip çıktıkları ve en ufak bir zarar görmemizi engelledikleri çok teşekkür ederim."